Logo İŞBAŞI Case Study

Logo İşbaşı, Uzman İçerikle
1 Yılda Organik Trafiğini Nasıl 3 Katına Çıkardı?

Türkiye’nin en büyük halka açık yazılım kuruluşu olan Logo Yazılım’ın mikro işletmeler için hizmet veren web tabanlı kolay e-fatura ve ön muhasebe programı olan Logo İşbaşı, işletmelere internet erişimi olan her yerden fatura kesmeyi, borç-alacak-takibi gerçekleştirmeyi, stok takibi ve finans yönetimine olanak sağlıyor. Android, iOS ve Huaweii AppGallery uygulama marketlerinde mobil uygulamaları da bulunan Logo İşbaşı, 14 gün boyunca ücretsiz denenebiliyor. Kullanan 10 kişiden 9’unun tavsiye ettiği Logo İşbaşı 2019 yılının en çok indirilen ön muhasebe programı olarak da ön plana çıkmakta.

Problem

Logo İşbaşı, e-Fatura, iş yönetimi, muhasebe, ön muhasebe, şirket kuruluşu ve vergi işlemleri gibi alanlarda işletmelerin merak ettikleri konularla ilgili güvenilir, doğru ve kaliteli içeriklerle işletmelere yardımcı olabilmek adına Logo İşbaşı Blog projesini başlattı.

Google’ın 2018’de yayınladığı “Kalite Değerlendirme Rehberi” ne göre finansal bilgi veren siteler, içeriklerinin uzmanlar tarafından üretilmesi gereken Y.M.Y.L. sayfaları arasında sayılıyor.

Çözüm

Türkiye’nin en büyük yazılım şirketlerinden Logo Yazılım’ın, işletmelerin internet erişimi olan her yerden e-dönüşüm ve ön muhasebe işlemlerini kolaylaştıran adımı Logo İşbaşı web sitesinde bulunan blog içeriklerinin son düzenlemelere uygun şekilde “uzmanlık” sahibi kişilerce üretilmesini istiyordu.

Bu aşamada Logo Yazılım’ın ihtiyacına standart içerik üreticileri yanıt veremezdi. Bu kapsamda Logo İşbaşı, iş Yönetimi, e-dönüşüm, muhasebe, ön Muhasebe, şirket kuruluşu ve vergi işlemleri gibi alanlardaki içerik ihtiyaçları için İçerik Bulutu’ndan da destek almaya başladı.

Logo İşbaşı mikro işletmelere %100 müşteri memnuniyetiyle e-dönüşüm ve ön muhasebe yönetimi ihtiyaçlarına güvenilir, erişilebilir ve kolay kullanımıyla akla gelen ilk çözümlerden biri olarak hizmet veriyor. Bununla birlikte işletmelerin iş yaşantılarında karşılaştıkları sorularına ve sorunlarına da İçerik Bulutu’nun GURU içerik üreticilerin güvenilir, doğru ve kaliteli içerikleriyle ulaşıyor. İşletmelere her anlamda en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen Logo İşbaşı olarak kattıkları değerden dolayı İçerik Bulutu’na teşekkür ederiz.

Gökhan Müfit Çakar

Marketing & Growth Executive / Logo İşbaşı

Sonuç

İçerik Bulutu’nun GURU içerik üreticilerinin ürettiği kaliteli içerikler, Logo İşbaşı Blog trafiği 1 yılda yaklaşık 3 katına çıkmasına önemli katkı sağladı.

GURU içerikler, profesyonel ve mesleki yetkinliğe dayalı içerik ihtiyacı olan markalara çözüm olarak sunduğu bir hizmet türü. GURU içerik üreticileri, profesyonel içerik üretme konusunda tecrübeli olmanın yanı sıra alan ve branşında resmi uzmanlıklara sahip.

İçerik Bulutu’nun GURU içerik üreticileri arasında farklı uzmanlıklara sahip tıp doktorları, diş hekimleri, diyetisyenler, psikologların yanı sıra mimarlar, mühendisler, ekonomistler gibi farklı alanlardan uzmanlar da yer alıyor.

1 yılda ilk 3’teki anahtar kelime sayısı da yaklaşık 3,16 katına çıktı.

Organikte ilk 3 sırada çıktıkları tüm anahtar kelimeler için reklam vermek isteselerdi, ayda yaklaşık 103.900 TL harcıyor olacaklardı.

Şu anda Logo İşbaşı blog içerikleri, rekabeti yüksek 1404 anahtar kelime için ilk 3’te sıralanmaktadır.

Fetaured Snippet’ta çıkan anahtar kelime sayısı da 1 yılda yaklaşık 6,6 katına çıktı

B2B alanında hizmet veren şirketler için kurumsal bloğun önemi artık herkes tarafından bilinmekte. İçerik stratejisini doğru kurmak kadar önemli diğer konu ise içerik kalitesi. Bizim sektörümüzde yazıyı yazan kişilerin konuya hakimiyeti, ürünle ilgili bilgi ve deneyim sahibi olması ve terminolojiyi doğru kullanması, içeriği tüketen insanların ikna olması açısından çok önemli. Bu anlamda icerikbulutu.com’dan oldukça memnunuz.

  • Celal Tunalıoğlu

  • Digital Marketing Manager / Logo Group

Birlikte Başarı Hikayesi Yazalım mı?

İçerik danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecek.

Başlamaya Hazır Mısın?

Profesyonel içerik ihtiyaçlarınıza yönelik online
ve pratik çözümlerle işinizi büyütün.

İÇERİK TALEBİ OLUŞTUR

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!