İÇERİK ÜRETİCİLERİ /Topluluk

Sadece En İyilerin
Topluluğuna Hoş Geldiniz!

Türkiye’nin alanına hakim içerik üreticilerinden oluşan tek platformuna hoş geldiniz. Sistemin nasıl işlediğini hemen öğrenin!

TOPLULUĞA KATIL

Nasıl Bir Kariyer?

Zaman ve mekandan bağımsız çalışma imkanı

Uzmanlık ve ilgi alanlarına uygun içerik talepleri

Adil performans kriterleri

Akıllı ekranlarla online ofis ortamı

Favori içerik üreticisi takımları

Vergilendirilmiş güvenilir kazanç

İçerik Bulutu Topluluğunda Kimler Var?

Türkiye’nin en büyük ve en iyi freelancer topluluğunu İçerik Bulutu’nun Uzman ve GURU içerik üreticileri ile deneyimli editörleri oluşturuyor!

Topluluğu Keşfet

@blueink

Uzun yıllardır yazım ve çeviri çalışmaları yapıyorum. Araştırmayı ve yeni fikirler üretmeyi sevdiğim için içerik üreticiliğini deneyimlemek istedim ve bu sayede İçerik Bulutu ile tanıştım. Bu alandaki en profesyonel ekip diyebilirim. İletişimi güçlü, konularına hakim bir ekip ile çalışmak ve sürekli gelişen bir sistem üzerinden içerik üretmek gerçekten keyifli.

@MadameJourdain

İçerik Bulutu'nda ilgi alanlarım hakkında daha fazla bilgi edinmemi sağlayan içerikler üretirken kaliteli markalar ile çalışma imkanı buldum. Birçok gezi yazısı yazma şansı bulduğum İçerik Bulutu'na bana bu şansı verdiği için teşekkür ederim.

@imgoz

İçerik Bulutu ile tanıştıktan sonra çalışma hayatına bakış açım tamamen değişti. Editörlerin yorumlarıyla kendimi geliştirdikçe iş hayatında mutlu olabilmem için bu işi yapmam gerektiğini anladım. Hayatımda bu kadar büyük bir değişikliğe yol açtığı için İçerik Bulutu'nu seviyorum.

@Galiya

Growing up in Russia, I started picking up new words from songs and books. I studied English Language and Literature in Kazan Federal University. During my studies, I won a grant of Helsinki University and studied one semester there. I've graduated from KFU in 2015. After graduation, I applied for Turkish Government's grant for Education and started my Masters at EGE University in Izmir.

@Jawhar

As a French-Algerian woman, I always wanted to dive into a multicultural environment. I studied English one year at the university and started my career path in France.Then I chose Luxembourg where i am still working as an assistant in a law firm. I discovered Turkey in 2013 and fell in love with the country. I am very happy to contribute promoting turkish brands thanks to icerikbulutu.com

@JessiKaya

Brazilian currently living in Turkey and searching for new challenges. Into music, coffee, travelling, movies, animals and culture. Freelance copywriter and Portuguese speaker.

Başvuru Değerlendirme Kriterleri

 • Talep üzerine içerik üretimi deneyimi

 • Uzmanlık ve ilgi alanları

 • Başvuruda kullanılan dil ve üslup

 • Dijital dünya ile yakınlık

 • Mesleki yetkinlik

 • Lisan yetkinliği

 • Mezuniyet

 • İçerik Bulutu hakkında bilgi

 • CV Taraması

 • GURU Mesleki Kariyer

Seçim Süreci

%2,02

Başvurular arasından yalnızca kriterlerimize uygun içerik üreticilerini seçiyoruz.

 • 200.523

  Aday

 • 4.051

  Kabul Edilen

DAVETİYE İSTE

İçerik Bulutu Sisteminde Neler Var?

Oyunlaştırma

Bulut Para oyunlaştırma sistemi ile içerik ürettikçe puan kazan, performans puanlarını artır, kazandığın puanlarla Bulut Market’ten hediyelerini seç.

Topluluk Yönetimi

Aklına takılan soruları en kısa sürede yanıtlayan Topluluk Yönetimi ekibi sayesinde Türkiye’nin en büyük freelance topluluğunun bir parçası olduğunu her an hisset.

Performans Analizi

Performans analizi sayesinde içerik üreticisi olarak gelişimini takip edebilirsin.

Favori İçerik Üreticisi Takımı

Markaların beğenisini kazanarak, sana en uygun markalar ile eşleşirsin.

Önce bu konuda hazırladığımız eğitimi almaya ne dersin?

Eğitime Kayıt Ol

Başvurmadan Önce:

Nasıl Katılabilirim?

 • 1

  Bize kendini anlat

 • 2

  Profesyonel içerik üretimi deneyimlerinden bahset

 • 3

  Başvurun olumlu değerlendirilirse mail adresine gelecek davetiye ile İçerik Bulutu topluluğundaki yerini alabilirsin

Davetiye İste

Daha Önce Ücretli İçerik Ürettiniz mi?
Özgeçmişinizi Bizimle Paylaşın:
Çalışma Durumu
Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

İçerik Bulutu topluluğuna dahil olmak için ne yapmalıyım?
İçerik Bulutu topluluğuna dahil olmak için başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısın. Bu formu doldurmadan önce içerik üreticisi olmak için verdiğimiz altın tavsiyeleri incelemeyi sakın unutma. Varsa yayınlanmış içeriklerinin linkini forma eklemen, seni bir adım öne çıkaracaktır.
İçerik üreticisi hesabım pasif hale geldi. Ne yapabilirim?
3 aydan uzun bir süre içerik üretmediysen ya da İçerik Bulutu hesabına giriş yapmadıysan hesabın otomatik olarak pasif hale gelir. Bu durumda bilgi@icerikbulutu.com ile iletişime geçip durumu anlatman yeterli. Yeniden içerik üreticiliğine devam edebilirsin.
İçerik üreticiliği başvurum neden kabul edilmedi?
Topluluk Yönetimi ekibi, gelen içerik üreticisi başvurularını birçok kritere göre değerlendirir. Bu kriterler arasında başvuru üslubu ve deneyim ilk sırada. Bu yüzden başvuru yaparken İçerik Bulutu hakkında yeteri kadar araştırma yaptığından emin olmalı ve deneyimlerinden mutlaka bahsetmelisin. Aksi takdirde başvurun olumsuz değerlendirilecektir.
İçerik Bulutu’nun topluluk için düzenlediği etkinliklerden (webinar, eğitim vb.) nasıl haberdar olabilirim?
İçerik Bulutu topluluğunun etkinliklerinden haberdar olmak için mail adresini sık sık kontrol etmeli, İçerik Bulutu mobil uygulaması üzerinden bildirimlere izin vermeli ve bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmelisin.
Ödemeler ne zaman yapılıyor?
İçerik Bulutu, bakiyesi 250 TL ve üzeri olan içerik üreticilerine her ayın 15’inde, editörlerine ise her ayın 1’inde ödeme yapar. Bu tarihler dışında ödeme yapılmaz.
Toplulukla ilgili sorularımı nereye iletebilirim?
Topluluklar ilgili sorularını Yardım Merkezi’ne iletebilirsin. Yardım Merkezi’ne ilettiğin sorular, İçerik Bulutu Topluluk Yönetimi ekibi tarafından en kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.
İçerik talebi atamaları neye göre yapılıyor?
İçerik Bulutu akıllı sistemi, yayıncılarından gelen taleplerin detaylarını göz önünde bulundurarak uygun profillere sahip içerik üreticilerine atama yapar. Profillere uygun içerik taleplerinin yoğunluğu dönemsel olarak değişebilir, artıp azalabilir. Bu süreçte sabırlı olmalı ve yeni talepleri beklemelisiniz.

İçerik atamalarından haberdar olmak, hızlı içerik üstlenmek ve üstlendiğiniz içeriklerin revizyon/onay süreçlerini takip edebilmek için İçerik Bulutu mobil uygulamasını indirmelisiniz.
Sürekli ve düzenli gelir elde edebilmek için İçerik Bulutu’na ne kadar vakit ayırmalıyım?
İçerik üreticisi olarak sürekli ve düzenli gelir elde edebilmenin yolu sürekli ve talebe uygun üretimden geçiyor. Her gün üreteceğiniz 3 ya da 4 içerik size sürekli ve düzenli kazanç sağlayacaktır.

Editör olarak sürekli ve düzenli gelir elde etmek için ise İçerik Bulutu’na günde 5-6 saat ayırmak yeterli.

Online İşletmeler İçin Trafiği ve Satışları Artıracak 150 Dijital Pazarlama Taktiği

Bu yolculuğa, bu kitabın içeriklerini oluşturan...

Daha Fazla Bilgi
BLOG

İçerik Üreticisi ve Metin Yazarı Arasındaki Farklar

İçerik üreticisi (Content Creator) ve metin yazarı (Copywriter) dendiğinde aynı kişilerden bahsedildiğini düşünüyorsunuz...

BLOG

İçerik Yazarları için Anahtar Kelime Araştırması

Türkiye’de online alışverişin adresi Hepsiburada.com’un SEO Yöneticisi Mertcan İşler ”anahtar kelime araştırması”...

BLOG

İçerik Üreticisinin Pratik Yazım Kılavuzu

Bir içerik üreticisinin en önemli özelliği imla kurallarına olan duyarlılığıdır. Bağlaç olan “de”, “da”nın ve “ki”nin; soru edatı olan “mi”nin ayrı yazılacağını zaten bilir...

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!