ÇEVİRİ VE YERELLEŞTİRME /ANA SAYFA

Profesyonel İçeriklerle Dünyaya Ulaşın

İçerik Bulutu’nun çeviri ve yerelleştirme hizmetleri ile markanızı küresel pazarlara taşıyın.

“Flormar olarak yaklaşık 1 senedir İçerik Bulutu’ndan web sitemizde bulunan ürün sayfası içeriklerimiz, ürün kategorisi içeriklerimiz ve Lookbook & Makyaj videoları vb. content sayfalarımızdaki içerikler için SEO uyumlu içerik desteği alıyoruz. Süreci iç ekibimiz ve İçerik Bulutu ekibiyle kısa bir sürede oturttuk, rutin sürecimizde ise koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Online arayüz sayesinde pratik bir şekilde istediklerimizi iletip, revize sürecini en aza indirgeyerek hızlıca içeriklerimizi oluşturuyoruz.”

 • Nazlı Gizem Er

  Kıdemli E-ticaret Pazarlama Uzmanı

“Çok hızlı değişen ve dönüşen dijital pazarlama dünyasında, fark yaratmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Markaların farklarını ortaya koyabilecekleri en önemli enstrümanlardan birinin de içerik olduğunu görebiliyoruz. Doğru ve kaliteli içeriği size zamanında temin edebilen bir içerik üreticisi ile çalışmak, marka olarak size büyük fayda sağlıyor. Her segmente ait konusunda uzman içerik üreticileri ile çalışabilme imkanı, İçerik Bulutu'nun sağladığı en önemli avantajlardan birisi olarak ön plana çıkıyor.”

 • Çağdaş Baydar

  SEM Uzmanı

“Türkiye teknoloji perakende sektörünün lideri Teknosa olarak web sitemizdeki tüm kategori sayfaları ve kampanya dönemlerinde hazırladığımız landing page sayfalarında kullanılmak üzere İçerik Bulutu’ndan içerikler temin ediyoruz. İçerik Bulutu’nun bizim için en cazip gelen tarafı 100’lerce farklı kategori ve 10’larca farklı kampanya için istediğimiz içerikleri gerçekten konuya hakim kişilerin yazıyor olması. Bu güzel bir farklılık yaratıyor. Kolay kullanıma sahip ara yüzü, hızı ve ekonomik olması açısından İçerik Bulutu’nu kesinlikle tavsiye ediyorum. Dijital Dünya’nın artık olmazsa olmazı “içerik” için çok uğraşmayın, siz ne istediğinizi yazın gerisini İçerik Bulutu halledecektir.”

 • Recep Çağatay Karağaçlı

  Dijital Pazarlama Yöneticisi

TÜM REFERANSLAR

Markanızın Global Sesi:
Çeviri ve Yerelleştirme Çözümleri

İçerik Bulutu freelance topluluğunun native içerik üreticileri ve mütercim tercümanları, profesyonel çeviri ve yerelleştirme ihtiyaçlarınızı hızla karşılar.

ÇEVİRİ/YERELLEŞTİRME TALEBİ OLUŞTUR

Çeviri ve Yerelleştirme Dilleri:

 • İngilizce

 • Almanca

 • Fransızca

 • Rusça

 • Arapça

 • Flemenkçe

 • İspanyolca

 • İtalyanca

 • Portekizce

 • Farsça

 • Romence

 • Yunanca

Çeviri ve Yerelleştirmede
Sektörel Uzmanlık

E-İhracat
Çözümleri

E-İhracat Sayfasına Git

Ürün Açıklaması

Farklı dillerdeki ürün açıklamalarıyla e-ticaret sitenizi global müşterilerle buluşturun.

Meta Açıklaması

Hedef dillerdeki meta açıklamalarıyla arama motorlarında sıralamanızı yükseltin, görünür olun.

Kategori Açıklaması

E-ticaret sitenizin ürün çeşitliliğini tüm dünyadan potansiyel müşterilerinize gösterin.

Sağlık Turizmi
Çözümleri

Sağlık / Medikal Sayfasına Git

Hastanelere, tıp merkezlerine, kliniklere yönelik sektörel çeviri ve lokalizasyon çalışmaları ile potansiyel müşterileriniz için dijital platformlarda daha görünür olun. Kaliteli sağlık hizmetini uygun fiyatlarla almak isteyen global hedef kitlenize profesyonel içeriklerle ulaşın.

Turizm-Seyahat
Çözümleri

Turizm / Seyahat Sayfasına Git

Turizm-seyahat alanında uzman, native içerik üreticileri tarafından üretilen içeriklerle hedef kitlenize kendi dillerinde ulaşın. Deneyim odaklı seyahat içerikleri, şehir ve ülke rehberleri ile turizm-seyahat sektörünün global bir aktörü haline gelin.

HEMEN TEKLİF AL

Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

Yerelleştirme nedir?
Yerelleştirme, diğer adıyla “lokalizasyon”, çeviriden farklı olarak bir içeriğin hedef dile uyarlanması işlemidir. Doğru yerelleştirme sayesinde içeriği okuyan kişi kendi diline ait olmayan ifadelerden doğabilecek anlam karmaşasına maruz kalmaz.
İçerikleri çevirecek dijital içerik üreticilerinin çeviri deneyimi var mı?
Çeviri hizmetimizde üniversitelerin mütercim-tercümanlık bölümlerinden mezun ya da çeviri yaptığı dilde uzman, daha önce çevirmenlik yapmış ve bu alanda deneyimli içerik üreticileri, çevirmenler ile çalışıyoruz.
Yerelleştirme yaparken hangi durumlara dikkat ediliyor?
Yerelleştirmede en çok dikkat edilen durum çevrilen dilin kültürüne uygun bir içerik üretilmesi. O dili kullanan milletin alışkanlıkları, genel olarak bakış açısı ve durumları ele alış biçimleri mutlaka dikkate alınıyor.
Yerelleştirme içeriklerini kimler üretiyor?
Yerelleştirme içeriklerini hedef dilin kültürünü bilen, uzun süre bu dilin konuşulduğu ülke ya da ülkelerde yaşamış, native ya da çift dilli içerik üreticileri üretiyor.
Acil çeviri taleplerinde hizmet veriyor musunuz?
İçerik Bulutu birlikte çalıştığı markaların diğer dillerdeki içerik ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırdığı çeviri hizmetinde hızdan ziyade kaliteli iş teslimini önceliklendirir. Bu nedenle acil çeviri taleplerinize maalesef yanıt verilmemektedir.

Online İşletmeler İçin Trafiği ve Satışları Artıracak 150 Dijital Pazarlama Taktiği

Bu yolculuğa, bu kitabın içeriklerini oluşturan...

Daha Fazla Bilgi
BLOG

Markanızın Global Dünyaya Atacağı Adım: Web Sitesi Çevirisi

İnternet teknolojileri gelişmeye ve daha ulaşılabilir olmaya devam ettikçe web sitelerinin değeri de artıyor. Çünkü...

BLOG

Web Sitenizle Lokal Müşterilerinize Ulaşın

Web sitenizle sadece var olan müşterilerinize değil globaldeki hedef kitlenize de ulaşmak mı istiyorsunuz?...

BLOG

11 Uzmandan Google Docs’u İçerik Pazarlaması için Kullanma Taktikleri

Düzenli bir içerik pazarlaması planı yapmakta zorlanıyorsanız yalnız değilsiniz. Pazarlamaya başladığımda bilgisayarımı...

Başlamaya Hazır Mısın?

Profesyonel içerik ihtiyaçlarınıza yönelik online
ve pratik çözümlerle işinizi büyütün.

İÇERİK TALEBİ OLUŞTUR

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!