EdİTÖRLER /Topluluk

Deneyimli İçerik Bulutu Editörleri
Arasında Yerinizi Alın!

İçerik Bulutu editörleri, uzman içerik üreticilerinin ürettiği içerikleri akıllı editör ekranları aracılığıyla denetler. Akıllı editör ekranları, özgünlük kontrolü teknolojisiyle içeriklerin özgünlüğünün otomatik olarak denetlenmesini sağlar.

İçeriklerin markaların beklentilerine uygun hale gelmesi editörün görevidir. Profesyonel editörler, imla kuralları ile etkili anlatımı da göz önünde bulundurarak içeriğin talebe uygunluğunu inceler.

İçerik üreticisini revizyonlarla yönlendirir, içeriğe son halini verir. Sadece editör onayından geçebilen içerikler markaların onayına sunulur. Profesyonel editörler, tüm içeriklerin İçerik Bulutu’nun içerik kalite kriterlerine ve markanın beklentilerine uygun olmasını sağlamakla sorumludur.

Kim Bu İçerik Bulutu Editörleri?

Nasıl Seçiyoruz?

Sadece ilgili alanlarda üniversite eğitimi almış ve editörlük deneyimi olan adayları eğitimlerimize davet ediyoruz.

Nasıl İçerik Bulutu Editörü Olunur?

İçerik Bulutu editörü olmak için bir tam gün süren İçerik Bulutu Freelance Editör Eğitimi’ne katılmak gerekir. Bu eğitime katılmak isteyen adayların özgeçmişleri sıkı kontrollerden geçer ve sadece başvuru kriterlerine uygun adaylar eğitime davet edilir.

İçerik Kalite Kriterleri

İMLA KONTROLÜ

İçeriğin imla ve noktalama kurallarına uygunluğu denetlenir.

ÖZGÜNLÜK

Profesyonel bir özgünlük aracı ile içeriklerin özgünlüğü kontrol edilir.

TALEBE UYGUNLUK

İçeriklerin talepte belirtilen doneleri karşılayıp karşılamadığı kontrol edilir.

SEO UYUMLULUK

İçeriklerin talepte belirtilen SEO kurallarına uygunluğu denetlenir.

ETKİN ANLATIM

İçeriğin etkin anlatım kurallarına uygunluğu denetlenir.

Profesyonel İçerik Bulutu Editörlerini Yakından Tanıyın

İçerik Bulutu freelance topluluğunun deneyimli editörleriyle tanışın, İçerik Bulutu’nu bir de onlardan dinleyin…

@floransa

İçerik pazarlaması son yıllarda sadece dünyada değil, Türkiye’de de belirli bir ivme kazanmış durumda. İçerik pazarlaması sektöründe kendine hatırı sayılır bir yer edinmeyi başarmış olan İçerik Bulutu, sürekli kendini geliştiren ve alanındaki yenilikleri takip eden online bir içerik platformu olmasıyla her zaman bir adım öne çıkıyor. 2016’dan bu yana editörlük yaptığım sistemde, birçok büyük marka ile çalışma fırsatı bulmam benim için değerli bir tecrübe. İçerik kalitesini her daim zenginleştirmeye gayret eden, disiplinli bir çalışma ortamının yanında özgür çalışma saatleri sunan İçerik Bulutu, kariyerimde yepyeni bir sayfa açmamı sağladı

@oztugce

İçerik Bulutu, son zamanlarda giderek dijitalleşen içerik pazarlaması alanında öne çıkan en başarılı içerik üretim platformlarından biri. 2014 yılından beri İçerik Bulutu ailesinin hem yazar hem de editör ekibinde yer alan biri olarak, birlikte çalıştığımız süre boyunca freelance çalışma sistemini nasıl kurgulamam gerektiğini ve kendi kendime nasıl disiplin sağlayabileceğimi öğrenme fırsatım oldu. Çalışma saatlerinizi ve temponuzu kendi tercihlerinize göre düzenleyebilmek büyük bir lüks. Türkiye’de freelance çalışma sisteminin çok daha verimli olabileceğini ispatlayan ve yakın zamanda global pazara da giren İçerik Bulutu’nun bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum.

@tubakiraz

2014 yılında yazar olarak tanıştığım İçerik Bulutu’nda, 2016 yılından beri editör olarak görev alıyorum. Neredeyse kuruluş aşamasından itibaren dahil olduğum bu ekosistem, sürekli büyüyen ve gelişen bir yapıya sahip. Vizyoner bakış açısının karşılığını kısa sürede almaya başlayan İçerik Bulutu’nun gelişimini ve büyümesini görmek benim açımdan oldukça mutluluk verici. Modern çağda bulunması çok zor olan “insana değer verme” düsturunu asla elden bırakmayan İçerik Bulutu’nun, çok daha iyi yerlere geleceğine ve yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en iyi markaları için kaliteli hizmet vereceğine inancım tam. Bu büyük ailenin bir parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum.

@misterkus

Yaratıcılık gerektiren işlerin mesai kıskacı altında gerçekleştirilmesi pek kolay değil. Yazmak veya yazmak üzerine çalışmak biraz yaratıcılık, biraz disiplin, biraz dikkat, biraz da yetenek gerektiriyor. İçerik Bulutu yazar ve editörlerine bu özgürlüğü tanırken bir yandan da kurumsal sistemindeki işleyişini olabildiğince mükemmel bir seviyede sürdürüyor. Hem yazarlık hem de editörlük deneyimim boyunca gözlemlediğim kadarıyla İçerik Bulutu’nun başarısının sırlarından bir tanesi de kurum içi iletişimde gösterilen özen. Kısaca özetlemek gerekirse İçerik Bulutu, özgürlük ve disiplin kavramlarının birbirlerine aslında o kadar da uzak olmadıklarını kanıtlayan freelance ekosistemlerin başında geliyor.

@tunkay

İçerik Bulutu’nda editörlük ve içerik üretimi fırsatı, hayatımda karşıma çıkan güzelliklerden biri oldu. Gazete ve dergi editörlüğü ile kariyerime devam ederken İçerik Bulutu ile içerik üretimi ve yönetimi hayatımın odak noktasına oturdu. Verimli geçen bir eğitim programının ardından editörlük başvurumun kabul edilmesi ile kendimi profesyonel bir ortamın ve kaliteli yazarların arasında buldum. Açıkçası, bunların hepsinin kusursuz çalışan bir ara yüz üzerinden gerçekleştirmek ve bu çalışmaların karşılığını da zamanında almak pastanın üzerindeki çilek gibi oldu. Yabancı dilde üretim ve editörlük fırsatı yakalamam da ayrıca mutluluk verici olduğunu itiraf etmem gerekiyor. İyi ki İçerik Bulutu ile yollarımız kesişti.

Başvurmaya Hazır Mısın?

Nasıl Katılabilirim?

  • 1

    Bize kendini anlat

  • 2

    Daha önceki editörlük deneyimlerinden bahset

  • 3

    Başvurun olumlu değerlendirilirse mail adresine gelecek davetiye ile İçerik Bulutu topluluğundaki yerini alabilirsin

Davetiye İste

Daha Önce Editörlük Deneyiminiz Oldu Mu?
Özgeçmişinizi Bizimle Paylaşın:
Çalışma Durumu
* Editör başvuruları olumlu değerlendirilen adaylar, İstanbul'daki İçerik Bulutu ofisinde düzenlenen ve bir tam gün süren editör eğitimine davet edilir.

Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

İçerik Bulutu topluluğuna dahil olmak için ne yapmalıyım?
İçerik Bulutu topluluğuna dahil olmak için başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısın. Bu formu doldurmadan önce içerik üreticisi olmak için verdiğimiz altın tavsiyeleri incelemeyi sakın unutma. Varsa yayınlanmış içeriklerinin linkini forma eklemen, seni bir adım öne çıkaracaktır.
Editör olarak nasıl başvurabilirim?
İçerik Bulutu editörleri, genellikle performans puanı yüksek içerik üreticileri arasından ya da dijital içerik editörlüğü alanında en az 5 yıl deneyimli profiller arasından seçilir. Editör eğitimi dönemlerinde Topluluk Yönetimi ekibi, performans puanı yüksek içerik üreticileri ile mail yoluyla iletişime geçer. Bu alanda deneyimli bir editörsen aynı dönemde açılmış ilanlarımızı internet üzerinden takip edebilir ve başvurabilirsin. Başvurun İçerik Kalite Uzmanımız tarafından değerlendirilecek ve uygun görüldüğü durumda merkez ofisimizde gerçekleşen 1 günlük eğitime davet edileceksin.
İçerik Bulutu’nun topluluk için düzenlediği etkinliklerden (webinar, eğitim vb.) nasıl haberdar olabilirim?
İçerik Bulutu topluluğunun etkinliklerinden haberdar olmak için mail adresini sık sık kontrol etmeli, İçerik Bulutu mobil uygulaması üzerinden bildirimlere izin vermeli ve bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmelisin.
Ödemeler ne zaman yapılıyor?
İçerik Bulutu, bakiyesi 250 TL ve üzeri olan içerik üreticilerine her ayın 15’inde, editörlerine ise her ayın 1’inde ödeme yapar. Bu tarihler dışında ödeme yapılmaz.
Toplulukla ilgili sorularımı nereye iletebilirim?
Topluluklar ilgili sorularını Yardım Merkezi’ne iletebilirsin. Yardım Merkezi’ne ilettiğin sorular, İçerik Bulutu Topluluk Yönetimi ekibi tarafından en kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.
Sürekli ve düzenli gelir elde edebilmek için İçerik Bulutu’na ne kadar vakit ayırmalıyım?
İçerik üreticisi olarak sürekli ve düzenli gelir elde edebilmenin yolu sürekli ve talebe uygun üretimden geçiyor. Her gün üreteceğiniz 3 ya da 4 içerik size sürekli ve düzenli kazanç sağlayacaktır.

Editör olarak sürekli ve düzenli gelir elde etmek için ise İçerik Bulutu’na günde 5-6 saat ayırmak yeterli.

Online İşletmeler İçin Trafiği ve Satışları Artıracak 150 Dijital Pazarlama Taktiği

Bu yolculuğa, bu kitabın içeriklerini oluşturan...

Daha Fazla Bilgi
BLOG

Kim Bu İçerik Bulutu Editörleri?

“Kim bu İçerik Bulutu yazarları?”(1) (2) sorusuna yanıt verdik, vermeye de devam edeceğiz. Ama şimdi sıra, içerik üretimi sonrası denetimi gerçekleştiren, dikkatli...

BLOG

Kim Bu İçerik Bulutu Editörleri? – 2

İçerik Bulutu yazarlarını “Kim Bu İçerik Bulutu yazarları?”serisiyle tanıtmaya devam ediyoruz. Keyifli sohbetlerle yazarlarımızın ürettiği içerikleri denetleyen, düzenleyen...

BLOG

İçerik Bulutu Profesyonel Editör Denetimi Nedir?

İçerik Bulutu freelancer ekosisteminin temel ögeleri, uzman içerik üreticileri ve profesyonel editörlerdir. Uzman içerik üreticilerimizin ürettiği...

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!