Türkiye'nin En Büyük
Freelance Topluluğuna Katıl!

İçerik Bulutu’nun uzman içerik üreticisi topluluğunun bir parçası ol, zaman ve mekandan bağımsız üretmenin tadını sen de çıkar!

Topluluğu Keşfet

Türkiye’nin en güçlü ve her geçen gün büyümeye devam eden topluluğunu keşfetmeye hazır mısın?

Sürekli ve Güvenli Kazancın Tadını Çıkar!

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markaları için kaliteli ve profesyonel içerikler üret, ödeme garantisiyle rahat et.

Sen de İçerik Bulutu topluluğuna katıl, dönem dönem değil, her zaman içerik üret. İş yükünü ve çalışma programını kendin yönet, sürekli ve güvenli kazancın tadını çıkar.

2.500+

Bugüne Kadar Ödeme Alan İçerik Üreticisi Sayısı

4.0M₺+

Bugüne Kadar Yapılan Toplam Ödeme Miktarı

Sürekli Eğitimin
Gücüne İnanıyoruz!

42

Webinar

104

Fiziksel Eğitim

521

Blog İçeriği

2

E-kitap

Türkiye’nin Freelance Topluluğa Özel Tasarlanan
İlk Oyunlaştırma Projesi

İçerik Bulutu’nun oyunlaştırma projesi Bulut Para ile üretirken kazan, kazanırken eğlen.

Bulut Para, İçerik Bulutu içerik üreticilerinin başarılarının 4 ana metrikte denetlendiği, ölçüldüğü, performanslarının takip edildiği ve sonunda ödüllendirildiği bir motivasyon ve davranış tasarımı uygulaması.

Oyunlaştırma sistemine arayüzlerinden kolaylıkla dahil olabilen içerik üreticileri, hem kendisiyle hem de diğer içerik üreticileriyle rekabete girer, rekabet sonucuna göre farklı kategori ve türlerde harika hediyelerle ödüllendirilir.

Bir Oyunlaştırma Hikayesi: Rekabet Avantajının Matematiği

Topluluk

Türkiye’nin en büyük içerik platformunun güçlü ve yetenekli topluluğuyla tanışın!

Talep üzerine içerik üretme deneyimi olan, çoğunlukla üniversitelerin İletişim, Reklamcılık, Güzel Sanatlar, Dil Bilimleri, Gazetecilik gibi bölümlerinden mezun, Türkçeye hakim ve dijitale aşina içerik üreticilerimizden biri olmak için hemen başvur!

Daha Fazla Bilgi

@blueink

Uzun yıllardır yazım ve çeviri çalışmaları yapıyorum. Araştırmayı ve yeni fikirler üretmeyi sevdiğim için içerik üreticiliğini deneyimlemek istedim ve bu sayede İçerik Bulutu ile tanıştım. Bu alandaki en profesyonel ekip diyebilirim. İletişimi güçlü, konularına hakim bir ekip ile çalışmak ve sürekli gelişen bir sistem üzerinden içerik üretmek gerçekten keyifli.

@MadameJourdain

İçerik Bulutu'nda ilgi alanlarım hakkında daha fazla bilgi edinmemi sağlayan içerikler üretirken kaliteli markalar ile çalışma imkanı buldum. Birçok gezi yazısı yazma şansı bulduğum İçerik Bulutu'na bana bu şansı verdiği için teşekkür ederim.

@imgoz

İçerik Bulutu ile tanıştıktan sonra çalışma hayatına bakış açım tamamen değişti. Editörlerin yorumlarıyla kendimi geliştirdikçe iş hayatında mutlu olabilmem için bu işi yapmam gerektiğini anladım. Hayatımda bu kadar büyük bir değişikliğe yol açtığı için İçerik Bulutu'nu seviyorum.

İçerik Bulutu markalarının yabancı dillerdeki içerik talepleri, native içerik üreticileri tarafından üretilir.
Sen de anadilinde içerik üretme tecrübesine sahipsen İçerik Bulutu’nun native içerik üreticileri arasında hemen katıl!

Daha Fazla Bilgi

@Galiya

Growing up in Russia, I started picking up new words from songs and books. I studied English Language and Literature in Kazan Federal University. During my studies, I won a grant of Helsinki University and studied one semester there. I've graduated from KFU in 2015. After graduation, I applied for Turkish Government's grant for Education and started my Masters at EGE University in Izmir.

@Jawhar

As a French-Algerian woman, I always wanted to dive into a multicultural environment. I studied English one year at the university and started my career path in France.Then I chose Luxembourg where i am still working as an assistant in a law firm. I discovered Turkey in 2013 and fell in love with the country. I am very happy to contribute promoting turkish brands thanks to icerikbulutu.com

@JessiKaya

Brazilian currently living in Turkey and searching for new challenges. Into music, coffee, travelling, movies, animals and culture. Freelance copywriter and Portuguese speaker.

Deneyimli İçerik Bulutu editörleri, akıllı editör arayüzlerinden İçerik Bulutu’nun uzman içerik üreticilerinin içeriklerini denetler. Beş yılı aşkın editörlük deneyimine sahipsen ve freelance ekosistemin bir parçası olmak istiyorsan sen de aramıza katıl!

Daha Fazla Bilgi

@floransa

İçerik pazarlaması son yıllarda sadece dünyada değil, Türkiye’de de belirli bir ivme kazanmış durumda. İçerik pazarlaması sektöründe kendine hatırı sayılır bir yer edinmeyi başarmış olan İçerik Bulutu, sürekli kendini geliştiren ve alanındaki yenilikleri takip eden online bir içerik platformu olmasıyla her zaman bir adım öne çıkıyor. 2016’dan bu yana editörlük yaptığım sistemde, birçok büyük marka ile çalışma fırsatı bulmam benim için değerli bir tecrübe. İçerik kalitesini her daim zenginleştirmeye gayret eden, disiplinli bir çalışma ortamının yanında özgür çalışma saatleri sunan İçerik Bulutu, kariyerimde yepyeni bir sayfa açmamı sağladı

@tubakiraz

2014 yılında yazar olarak tanıştığım İçerik Bulutu’nda, 2016 yılından beri editör olarak görev alıyorum. Neredeyse kuruluş aşamasından itibaren dahil olduğum bu ekosistem, sürekli büyüyen ve gelişen bir yapıya sahip. Vizyoner bakış açısının karşılığını kısa sürede almaya başlayan İçerik Bulutu’nun gelişimini ve büyümesini görmek benim açımdan oldukça mutluluk verici. Modern çağda bulunması çok zor olan “insana değer verme” düsturunu asla elden bırakmayan İçerik Bulutu’nun, çok daha iyi yerlere geleceğine ve yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en iyi markaları için kaliteli hizmet vereceğine inancım tam. Bu büyük ailenin bir parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum.

@misterkus

Yaratıcılık gerektiren işlerin mesai kıskacı altında gerçekleştirilmesi pek kolay değil. Yazmak veya yazmak üzerine çalışmak biraz yaratıcılık, biraz disiplin, biraz dikkat, biraz da yetenek gerektiriyor. İçerik Bulutu yazar ve editörlerine bu özgürlüğü tanırken bir yandan da kurumsal sistemindeki işleyişini olabildiğince mükemmel bir seviyede sürdürüyor. Hem yazarlık hem de editörlük deneyimim boyunca gözlemlediğim kadarıyla İçerik Bulutu’nun başarısının sırlarından bir tanesi de kurum içi iletişimde gösterilen özen. Kısaca özetlemek gerekirse İçerik Bulutu, özgürlük ve disiplin kavramlarının birbirlerine aslında o kadar da uzak olmadıklarını kanıtlayan freelance ekosistemlerin başında geliyor.

İçerik Bulutu freelance topluluğunun profesyonel çevirmenleri, markaların çeviri ve yerelleştirme projelerinde etkin rol alır.Siz de ilgili bölümlerden mezun, deneyimli bir çevirmenseniz topluluğumuza hemen katılın!

TOPLULUĞA KATIL

@demosito

Hacettepe Üniversitesi’nde Almanca Mütercim Tercümanlık ile birlikle İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünde çift anadal eğitimimi tamamladım. İçerik yazarlığı ile birlikte aktif olarak İngilizce ve Almanca freelance çevirmenlik de yapıyorum. İçinde seyahat etmek olan bir iş sahibi olmak küçüklüğümden beri hayalini kurduğum bir şeydi. İçerik Bulutu'nun freelance ekosistemi sayesinde bunu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşabiliyorsunuz.

@kalem1

New York’taki Sarah Lawrence Koleji’nde eğitim aldım. Mezun olduktan sonra 1 sene New York’ta bir edebiyat ajanı olarak çalıştım yani yazarlar için menajerlik yapmaya başladım. İstanbul’a döndükten sonra Amerika’daki Word Link Ajansı için aynı işi freelance olarak sürdürdüm. Döndükten kısa süre sonra birçok dergide köşe yazarlığının yanı sıra ünlü yayınevleri için İngilizce ve İspanyolca’dan kitap çevirileri yaptım.

@blueink

Uzun yıllardır yazım ve çeviri çalışmaları yapıyorum. Araştırmayı ve yeni fikirler üretmeyi sevdiğim için içerik yazarlığını deneyimlemek istedim ve bu sayede İçerik Bulutu ile tanıştım. Bu alandaki en profesyonel ekip diyebilirim. İletişimi güçlü, konularına hakim bir ekip ile çalışmak ve sürekli gelişen bir sistem üzerinden içerik üretmek gerçekten keyifli. Her yeni içeriğin üretimine kendinizden bir şeyler katarken aslında bir yandan da yeni alanları, yeni bilgileri keşfediyorsunuz.

İçerik Bulutu’nun mesleki yetkinliklere sahip, alanında deneyim sahibi ve içerik üretme konusunda yetenekli GURU içerik üreticileri, üst düzey içerikler üretiyor. Sen de GURU içerik üreticilerimiz arasında katılmak istiyorsan hemen başvur!

TOPLULUĞA KATIL

@cakyokus

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini aldığı gıda mühendisliği ve İspanya'da yüksek lisans eğitimini aldığı pazarlama disiplinlerini birleştirerek çalıştığı markalara çok sayıda içerik üretti. Moova, Nestle, Dardanel gibi yerel ve küresel markaların kurumsal kimliklerinden konumlandırmasına, pazarlamasından promosyonuna birçok alanda çalıştı. Profesyonel kariyerinin yanı sıra ilgi duyduğu gastronomi konusunda daha derinlemesine bilgi sahibi olabilmek için 1 yıl Mutfak Sanatları Akademi'sinde profesyonel aşçılık üzerine eğitim aldı ve profesyonel bir mutfakta staj yaptı.

@ozgurbirdunyaicin

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldu. Stajlarını medyanın önde gelen kuruluşlarında tamamladı. Seyahat etmeyi, yeni ülkeler ve şehirler görmeyi hobi edindi ve öğrencilik döneminin unutulmaz 4 ayını ABD’de geçirdikten sonra bir gazetede editörlüğe adım attı. Dijital haber ajansı turizmglobal.com sayfasında "seyahat, destinasyon, kültür sanat" kategorilerinde yazılar yazdı. Hala freelance olarak turizm-seyahat yazarlığı yapmaya devam ediyor.

@osskeea

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 2011 yılında mezun oldu. Meslek hayatına özel bir klinikte başladı. Yaklaşık 6 yıldır da bir devlet kurumunun çocuk kliniğinde mesleğini icra ediyor.

Yakında!

Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

İçerik Bulutu topluluğuna dahil olmak için ne yapmalıyım?
İçerik Bulutu topluluğuna dahil olmak için başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısın. Bu formu doldurmadan önce içerik üreticisi olmak için verdiğimiz altın tavsiyeleri incelemeyi sakın unutma. Varsa yayınlanmış içeriklerinin linkini forma eklemen, seni bir adım öne çıkaracaktır.
Editör olarak nasıl başvurabilirim?
İçerik Bulutu editörleri, genellikle performans puanı yüksek içerik üreticileri arasından ya da dijital içerik editörlüğü alanında en az 5 yıl deneyimli profiller arasından seçilir. Editör eğitimi dönemlerinde Topluluk Yönetimi ekibi, performans puanı yüksek yazarlarla mail yoluyla iletişime geçer. Bu alanda deneyimli bir editörsen aynı dönemde açılmış ilanlarımızı internet üzerinden takip edebilir ve başvurabilirsin. Başvurun İçerik Kalite Uzmanımız tarafından değerlendirilecek ve uygun görüldüğü durumda merkez ofisimizde gerçekleşen 1 günlük eğitime davet edileceksin.
İçerik üreticisi hesabım pasif hale geldi. Ne yapabilirim?
3 aydan uzun bir süre içerik üretmediysen ya da İçerik Bulutu hesabına giriş yapmadıysan hesabın otomatik olarak pasif hale gelir. Bu durumda bilgi@icerikbulutu.com ile iletişime geçip durumu anlatman yeterli. Yeniden içerik üreticiliğine devam edebilirsin.
İçerik üreticiliği başvurum neden kabul edilmedi?
Topluluk Yönetimi ekibi, gelen içerik üreticisi başvurularını birçok kritere göre değerlendirir. Bu kriterler arasında başvuru üslubu ve deneyim ilk sırada. Bu yüzden başvuru yaparken İçerik Bulutu hakkında yeteri kadar araştırma yaptığından emin olmalı ve deneyimlerinden mutlaka bahsetmelisin. Aksi takdirde başvurun olumsuz değerlendirilecektir.
İçerik Bulutu’nun topluluk için düzenlediği etkinliklerden (webinar, eğitim vb.) nasıl haberdar olabilirim?
İçerik Bulutu topluluğunun etkinliklerinden haberdar olmak için mail adresini sık sık kontrol etmeli, İçerik Bulutu mobil uygulaması üzerinden bildirimlere izin vermeli ve bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmelisin.
Ödemeler ne zaman yapılıyor?
İçerik Bulutu, bakiyesi 250 TL ve üzeri olan içerik üreticilerine her ayın 15’inde, editörlerine ise her ayın 1’inde ödeme yapar. Bu tarihler dışında ödeme yapılmaz.
Bulut Para nedir?
Bulut Para, İçerik Bulutu oyunlaştırma projesidir. Bu projenin detaylarını öğrenmek için blog içeriğimizi okuyabilirsin. Bulut Para oyunlaştırma projesi ile İçerik Bulutu içerik üreticileri içeriklerinden maddi kazancın yanı sıra Bulut Para kazanabilir ve Bulut Para’larını Bulut Market’te diledikleri hediye ile değerlendirebilir.
GURU içerik üreticileri daha mı fazla kazanıyor?
İçerik Bulutu GURU içerik üreticileri, spesifik bir alanda uzmanlaşmış profesyonellerdir. İçerik Bulutu GURU içerik üreticileri uzmanlık alanlarında ürettikleri içeriklerden uzman yazarlara göre daha fazla kazanır.
Toplulukla ilgili sorularımı nereye iletebilirim?
Topluluklar ilgili sorularını Yardım Merkezi’ne iletebilirsin. Yardım Merkezi’ne ilettiğin sorular, İçerik Bulutu Topluluk Yönetimi ekibi tarafından en kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.
İçerik talebi atamaları neye göre yapılıyor?
İçerik Bulutu akıllı sistemi, yayıncılarından gelen taleplerin detaylarını göz önünde bulundurarak uygun profillere sahip yazarlara atama yapar. Profillere uygun içerik taleplerinin yoğunluğu dönemsel olarak değişebilir, artıp azalabilir. Bu süreçte sabırlı olmalı ve yeni talepleri beklemelisiniz.

İçerik atamalarından haberdar olmak, hızlı içerik üstlenmek ve üstlendiğiniz içeriklerin revizyon/onay süreçlerini takip edebilmek için İçerik Bulutu mobil uygulamasını indirmelisiniz.

Online İşletmeler İçin Trafiği ve Satışları Artıracak 150 Dijital Pazarlama Taktiği

Bu yolculuğa, bu kitabın içeriklerini oluşturan...

Daha Fazla Bilgi
BLOG

Topluluk Yönetimi ve Sosyal Medya Yönetimi Arasındaki Farklar

“Online Topluluklar Nasıl Yönetilir?” içeriğimizde Topluluk Yönetimi’nin temel taşlarından bahsetmiştik. Bu içerikte...

BLOG

Online Topluluklar Nasıl Yönetilir?: Topluluk Yönetimi 101

Dijital dünyada online bir topluluk oluşturmak, markanız için yapmanız gereken en önemli şeylerin başında geliyor...

BLOG

İçerik Bulutu Yazarı Olmak ve Yazar Davetiyesi Alabilmek için Altın Tavsiyeler

İçerik Bulutu, yayına başladığı günden beri serbest zamanlı profesyonel içerik...

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!