Gizlilik Politikası

Güncellenme Tarihi: 1 Temmuz 2020

İçerik Bulutu’nda gizlilik bir önceliktir. Bu Gizlilik Politikası, İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri A.Ş. ve şirketler grubunun (“biz”, “bizim” veya “bize”) icerikbulutu.com ve İçerik Bulutu’nun sunduğu dahil olmak üzere; web sitelerimiz, mobil uygulamalarımız, web istemcimiz, 3. parti uygulamalar için yazdığımız eklentilerimiz (örneğin Google Docs Add-On) ve / veya bu Gizlilik Politikasına (“Hizmetler”) bağlantı veren diğer uygulamalarımız kullanıldığında, kişisel bilgilerinizi ne şekilde toplayıp kullanacağımızı açıklar.

Bu Gizlilik Politikası, hizmetlerimizde bağlantılı olanlar da dahil olmak üzere kullanabileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf web sitesi ve uygulaması için geçerli değildir. Başka bir adrese (domain) yönelen herhangi bir bağlantıyı tıklamadan önce üçüncü taraf web siteleri ve uygulamaları için hüküm ve politikaları gözden geçirmelisiniz.

İçerik Bulutu kullanıcılara içerik oluşturma, yönetme, indirme gibi bir çok konuda hizmet verir. Bu hizmetleri kullanan kişi, hizmetlerin kalitesini arttırmamız için kişisel bazı verilerin bizimle paylaşılmasını kabul eder. Bu bilgiler kullanıcının kişisel bilgileri olabileceği gibi, kullandığı cihazlarla ilgili bilgileri de içerebilir.

Lütfen aşağıdaki veri edinim ve kullanım politikalarımızı dikkatle okuyunuz.

1- Kişisel Bilgileri Nasıl Topluyoruz
2- Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz
3- Kişisel Verileri Paylaşıyor muyuz?
4- Kişisel Verilerin Saklanması
5- Sizin Seçimleriniz & Google Add-on Verileri
6- Çocuklar için Gizlilik
7- Gizlilik Haklarınız
8- Kişisel Verilerin Korunması
9- Bu Dokümanda Değişiklik
10- Bize Ulaşın

1. Kişisel Bilgileri Nasıl Topluyoruz

Kişisel verilerin toplanması uygulama ve servislerimiz türüne göre farklılık göstermektedir. Ancak uygulamalarımızı kullandığınızda ya da servislerimize eriştiğinizde kişisel verilerinizin kullanımı (hangi verilerin istendiği) tamamen sizin seçiminize bırakılmıştır. Ancak istediğimiz verileri bize iletmezseniz uygulamamız istediğiniz şekilde çalışmayabilir, servislerimizden faydalanamayabilirsiniz. Örneğin Google Docs Add-On umuza gerekli yetkiyi vermezseniz, içerik geliştirme araçlarına ulaşamazsınız. Lütfen detaylı bilgi için 5. Bölüm’ü okuyun.

2. Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz

Genel olarak topladığımız verileri kayıt altında tutup işleyerek; servisleri geliştirmek, hataları gidermek, daha iyi hizmet vermek, yeni servis ve hizmetler oluşturmak, pazarlama çalışmalarında kullanmak için kullanıyoruz. Örneğin:

     > Kişisel yetkinliklerinize, ilgi alanlarınıza göre size doğru içerikleri atamak,
     > Hızlı ödeme alabilmeniz için banka bilgileriniz kaydetmek,
     > Sahte profilleri engellemek için basit kimlik doğrulama işlemleri yapmak,
     > Şirket profilinize göre size uygun ön çalışmalar yapmak,
     > Pazarlama içerikleri için size direkt olarak ulaşmak,
     > Yeni servis ve hizmetleri test etmek,
     > İstek-şikayet durumlarında sizinle direkt iletişim kurmak,
     > Coğrafi konumunuza göre ilgili içerikleri size hızlıca iletmek,
     > Mobil cihazınıza servis bilgilerimizle ilgili bildirimler yollamak,
     > Yasal değişiklikleri size iletmek,

olarak sıralayabiliriz. Bizimle iletişime geçmek için lütfen 10. Bölüm’e bakınız.

3. Kişisel Verileri Paylaşıyor muyuz?

Kişisel verilerinizi yasal anlamda bir satış olarak nitelendirilebilecek hiç bir şekilde paylaşmıyoruz!

Kişisel veriler aşağıdaki durumlarda paylaşılır.

     > Servislerimize destek amaçlı işbirliği yaptığımız şirketlerle. Bu şirketler sadece iletişim bilgilerinize ulaşabilir.
     > İş ortaklarımız. İçerik Bulutu ile iş ortaklığı içinde olan firmalarla verileriniz paylaşılabilir. Ancak iş ortağı da bu verileri aynı bu gizlilik politikasında olduğu gibi kullanmak zorundadır!
     > Pazarlama Ortakları. Duyurular, webinarlar, kişiye-firmaya özel durumları yönetmek için verileriniz bu ortaklarla paylaşılabilir. Bu durumda da sadece iletişim verileriniz paylaşılır.
     > Kamu ve devlet otoriteleri. Yasal olarak verilerinize isteme hakkı olan kamu ve devlet otoriteleri ile her türlü veriniz paylaşılabilir.
     > Özel Durumlar. Eğer verileriniz alınırken size özel bir diğer paylaşım şekli belirtilmiş ise (kabul etmeniz halinde), o içerikte yer alan şekilde verileriniz paylaşılabilir.

Ayrıca kişisel verileriniz aşağıdaki şekillerde de paylaşılabilir:

     > Diğer kullanıcılar: İçerik üreticileri, editörler, yayıncılar ve ajanslar ortak platformumuzda birleştiğinden karşılıklı olarak isim ve iletişim bilgileri paylaşılabilir.
     > Üçüncü Parti Uygulamalar: Eğer üçüncü parti uygulamalar verileriniz ile işlem yapmak zorunda ise (örneğin ödeme) bu veriler bu partiler ile paylaşılabilir.
     > Genel Bilgiler. Oluşturduğunuz her tür veri. Sistemimizde oluşturduğunuz her tür veri (yazılar, içerikler, talep ve istekler) başka kullanıcılar tarafından görülebilir.
     > Bağlı olduğunuz firma. Eğer sistemimize özel bir alan adı ile giriş yapıyorsanız (e-posta bazlı girişler), örneğin XXXX@icerikbulutu.com gibi; bu sizin icerikbulutu.com firması ile yasal olarak bağlantılı kılar. Firmanız isterse sistemdeki iletişim bilgileriniz paylaşılabilir.

4. Kişisel Verilerin Saklanması

Kişisel verileriniz sadece gerekli olduğu kadar saklanır. Bu zaman verileri işleme politikalarımıza göre değişiklik gösterebilir. Eğer yasal yükümlülükler gereği saklama süresi, bizim veri saklama zamanımızdan uzun ise, yasal tarih baz alınacaktır. Kişisel veriler yasal zamandan önce bizim tarafımızdan işleme süresini doldurmuş ise, bilgileriniz, yasal süre sonunda kadar erişime tamamen kapalı bir alana alınacaktır.

Lütfen kişisel bilgilerinizin nasıl sakladığı hakkında bilgi almak için 5. Bölüm’e bakınız.

5. Sizin Seçimleriniz & Google Add-on Verileri

Bu bölüm kişisel bilgileriniz değiştirme veya kısıtlama hakkında önergeleri içerir.

     > Profil. Profil bilgilerinizi doldurmak zorunda değilsiniz. Ancak bu bilgiler size doğru içeriklerin aktarılması ya da size erişilebilmesi için gereklidir. Eksik bilgi size içerik atanmamasına ya da erişilememesine neden olabilir.
     > Bildirimler. Sistemde zorunlu bildirimler ve isteğe bağlı bildirimler tanımlıdır. İletişim bilgilerinizi girmezseniz hiç bir bildirim alamazsınız. Bu bilgileri girerseniz sadece zorunlu bildirimler size kesinlikle iletilecektir (Sistem değişiklik mesajları, uyarılar v.b.). İsteğe bağlı bildirimler ise profilinizde (var ise) belirecektir.
     > Cookie’ler ve benzer teknolojiler. Sistemimize analiz etmek ve daha iyi hizmet vermek için web tabanlı servislerimizde cookie ve benzeri teknolojiler kullanıyoruz. Bunları kapatırsanız servislerimiz çalışmayacaktır. Bu teknolojiler sitede kalma süresi, kullanım süresi, sayfa sayısı gibi veriler ölçmektedir. Ayrıca servisimizin ayarları da bu verilerde tutulmaktadır.
     > Cihaz ve kullanım verileri. Cihazlarda yüklü servis ve uygulamalarımız, bildirim göndermek için cihaz verisine, konum verisine, cihaz bilgilerine ulaşabilir. Bu verilerin gönderimini cihaz ayarlarından kapatabilirsiniz. Servislerimiz bu durumlarda kısıtlı hizmet verecektir.
     > Hesabın kapatılması. İstediğiniz zaman 10. Bölüm’deki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak hesabınızı kapattırabilirsiniz. Kişisel verileriniz 4. Bölüm’deki gibi muhafaza edilecektir.

     > Google Add-On (data kullanım) verileri:
     > > email & openid: Bu veri sizi bir google dokümanı üzerinde iken login yapmanıza gerek olmadan tanımak amaçlı kullanılacaktır. Bu şekilde doküman üzerinde işlem yaparken sistem sizin hesabınızı eşleştirecek ve otomatik olarak gerekli yetkileri verecektir.
     > > profile: Bu veri sizi tanımlamak ve yanlış hesapların girişini engellemek için ikinci bir kontrol mekanizması olarak kullanılacaktır. Ayrıca bu bilgiler ile profiliniz otomatik olarak dolduralacak ve arayüzlerde size bilgi amaçlı gösterilecektir.
     > > drive: Add-on lar dökümanlar üzerinde işlem yapacağı için ilgili döküman bilgilerine (içeriğini değiştirebilmek için) erişmek zorundadır. Drive API'si ile drive'daki dökümanlarınıza erişim ve değişiklik yapma yetkisi gerekmektedir. Drive dosyalarınız asla bizim ya da 3. parti bir servisin içine aktarılmamakta, okunmamakta veya analiz edilmemektedir!
     > > Google datalarının toplanması, kullanımı, saklanması v.b. gizlilik politikamızdaki diğer verilerle aynı şekilde işlenecektir!

6. Çocuklar için Gizlilik

Servislerimiz 18 yaş altı kullanıcılar için tasarlanmamıştır. Bu kullanıcılara yönelik herhangi bir pazarlama politikamız da yoktur. Sistem kullanıcıları yaş aralığına göre değerlendirmez. Bu yüzden eğer 18 yaş altı iseniz lütfen hiçbir servisimizi kullanmayınız! Bu şekilde oluşturulduğu anlaşılan hesaplar (ebeveyn onayı hariç) sistemden silinecektir, kişisel verileri de kaldırılacaktır.

7. Gizlilik Haklarınız

Gizlilik ve bilgilerinize erişim haklarınıza istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Örneğin:

     > Servislerimize giriş yaparak herhangi bir kişisel verinizi silebilir ya da güncelleyebilirsiniz. Ayrıca bize 10. Bölüm’ den ulaşarak bu bilgileri neden ve niçin tuttuğumuzu sorabilirsiniz.
     > Bazı özel durumlarda bu verilerin silinmesi, değiştirilmesi için yine bize 10. Bölüm’den ulaşabilirsiniz.
     > Pazarlama amaçlı yapılan bildirimlerde “üyelikten-çık” seçeneği her zaman mevcuttur. Gönderilen e-postalarda ilgili yere tıklayarak bildirimlerden ayrılabilirsiniz.
     > Kimlik bilgilerinizi onaylamak için verilerinizin doğruluğuna test edebiliriz. İçerik Bulutu girilen verilerin her zaman doğru olduğunu ve yasal bir istek olduğunda size bu verilerle ulaşacağını kabul eder. O yüzden İçerik Bulutu olarak kimliğinizi doğrulamak için sizi bazı servislere yönlendirebiliriz (Kimlik no doğrulama gibi). Bu adımları yapmayan kullanıcılara hizmet vermeme hakkımız saklıdır.
     > Kişisel ya da firma kimliklerinin onayı için yasal olarak alınabilecek dosyaları isteme hakkımızı kullanabiliriz. Kullanıcı istendiğinde bu dosyaları iletmelidir.

8. Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel verilerinizi korumak için fiziksel, elektronik ve yönetimsel araçlar kullanıyoruz.Bu araçlar verilerinizin önemine göre değişiklik gösterebilir. Verilerin görüntülenmesi teknik ve şirket organizasyonu şemasına göre filtrelenmekte; kaybolması, yetkisiz kişilerce erişilmesi ya da paylaşılması engellenmektedir. Çok önemli veriler ise (örneğin şifreler) endüstri standartlarında şifrelenmekte ve en yetkili kişilerce bile görüntülenememektedir.

9. Bu Dokümanda Değişiklik

Bu doküman; yasal değişikliklere, firma politikalarımızın değişmesine, veri kullanım değişikliklerine, yeni açılan ve / veya kapanan servislerimizin olmasına göre güncellenebilir. Bu değişiklikleri size servis arayüzlerinden ya da e-posta yolu ile bildirebiliriz. Lütfen sık sık bu sayfayı ziyaret ederek değişiklikleri kontrol ediniz.

10. Bize Ulaşın

Sorularınız, istekleriniz ya da şikayetleriniz için lütfen web sitemizdeki iletişim kanallarını kullanınız. Aşağıdaki adresten çeşitli erişim yollarına ulaşabilirsiniz:

https://icerikbulutu.com/iletisim

İçerik Kullanım Koşulları

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. www.icerikbulutu.com bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Bu sitede yer alan her türlü tasarım, marka, logo ve ses, video, görüntü, yazı içeren bilgi ve belgeler (bundan sonra "İçerik" olarak anılacaktır) üzerindeki fikri mülkiyet hakları ile telif hakları İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi'ne aittir.

Sitede yer alan İçeriğin tamamı veya herhangi bir kısmı yalnızca sahipleri tarafından veya sahiplerinin yazılı izni ile kullanılabilir. İçerik üzerinde izinsiz değişiklik yapmak, kopyalamak, kiralamak, ödünç vermek, iletmek ve yayınlamak yasaktır. Bu siteden alınan İçerik herhangi bir ticari amaçla kullanılamaz.

İçerik üreticisi ve yayıncılar bu sitenin "Üyelik" bölümüne kişisel bilgilerini (ad, soyad, e-mail adresi, telefon, biyografi vs.) girerek üye olabilir. Yazarlar üye olduktan sonra içerik üretmeye, yayıncı ise içerik talebini oluşturduğunda hizmet almaya başlar.

Yayıncı olarak siteye üye olan kullanıcılar, içerik talebini açtıktan sonra ödemeyi yapar ve belirtilen sürede içeriği elde eder. Yayıncı üyelik formuna doldurduğu bilgilerin doğruluğunu peşinen kabul eder. Yayıncı tarafından yanlış verilen bilgiler sonucunda geciken içerik tesliminden İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi sorumlu tutulamaz.

İçerik üreticisi olarak üye olan kullanıcılar, verdikleri kişisel bilgilerin doğru olduğunu peşinen kabul etmiş olur. İçerik üreticisinin üyelik formunda verdiği yanlış bilgilerden dolayı geciken ödemeden İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi sorumlu tutulamaz.

İçerik üreticileri tarafından siteye yüklenen tüm içeriklerin kullanım hakları süresiz olarak İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi’ne aittir. İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi, www.icerikbulutu.com’a yazarlar tarafından yüklenen içerikleri kurum basılı ve görsel yayınlarında ve web sitelerinde duyuru ve tanıtım amaçlı olarak kullanabilecektir.

İçerik üreticisi ve yayıncı, yukarıda belirtilen kullanım hakları için İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi'ne izin verdiğini kabul eder.

İçerik üreticisi, web sitesine yüklediği tüm içeriklerin İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi'nin çeşitli reklam, tanıtım ve promosyon (billboard, televizyon reklamları, gazete ilanları v.s.) faaliyetlerinde ve farklı mecralarda serbestçe kullanılmasına muvafakat ettiğini, bu hususta İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi'nden her hangi bir hak ve nam altında hiçbir talepte bulunmayacağını beyan ve taahhüt eder.

İçerik üreticileri tarafından www.icerikbulutu.com’a yüklenen içeriklerin, siyasi veya ideolojik amaçlara hizmet etmesi, sakıncalı ve zararlı görüntüler içermesi, yasa ve genel ahlak kurallarına uygun olmaması durumunda İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi bu içerikleri onaylamayacaktır.

İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi, 18 yaşından küçüklerin, velileri veya vasilerinden izin almaksızın www.icerikbulutu.com web sitesine İçerik Üreticisi olarak üye olmasından sorumlu tutulamaz.

Yayıncı Sözleşme Koşulları

İşbu Kullanım Sözleşmesi (“Sözleşme”), Esentepe mah., Kore Şehitleri Cad., Şerif Levent İş Merkezi No: 23, Kat: 3 Esentepe-Şişli adresinde yer alan İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi ile Yayıncı (Marka) arasında aşağıdaki hüküm ve şartlar dairesinde akdedilmiştir. İşbu Sözleşme kapsamında İçerik Bulutu ve Yayıncı beraberce “Taraflar”, ve ayrı ayrı “Taraf” olarak, www.icerikbulutu.com ise site olarak anılacaktır.

 • SÖZLEŞMENİN KONUSU

  İşbu Sözleşme’nin konusu İçerik Bulutu’nun sahip olduğu internet sitesi www.icerikbulutu.com’a üye olan Yayıncı’ın siteden faydalanma ve içerik sağlama şartlarının belirlenmesidir.

 • TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
  • Yayıncı, www.icerikbulutu.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin T.C. Kanun ve Meri Mevzuat önünde doğru olduğunu, İçerik Bulutu’nun bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları tazmin edeceğini beyan etmektedir.

  • Yayıncı, Site’yi kullanmak üzere yarattığı şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara vermeyeceğini beyan eder. Yayıncı’nın, site’yi kullanmak üzere yarattığı şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından İçerik Bulutu’na karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, İçerik Bulutu’nun söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

  • Yayıncı, www.icerikbulutu.com web sitesinden talep edeceği ve ödemesini yapacağı içeriklerin haklarını İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi’nden süresiz olarak devralır.

  • Yayıncı içerik talep etmek için öncelikle www.icerikbulutu.com’a üye olmalı ve ilgili ara yüzden “İçerik Talebi Oluştur” bölümünü detaylı olarak doldurmalıdır. Son olarak kdv miktarını da ekleyerek ödemeyi yapan Yayıncı belirtilen süre içerisinde talep ettiği içeriği teslim alır.

  • Yayıncı, www.icerikbulutu.com web sitesine üye olduktan sonra içerik talep ederken talep ettiği içerikle ilgili tüm detayları belirtmelidir. Yayıncının eksik verdiği bilgilerden ötürü eksik, hatalı ya da gecikmeli teslim edilen içeriklerden dolayı İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi sorumlu tutulamaz.

  • Yayıncı, talep ettiği içeriği elde ettikten sonra önzileme yapıp ve onay verebilir. Yayıncı aynı zamanda içeriği onaylamama hakkına da sahiptir. Onaylanmayan içerik içeriğin içerik üreticisine iletilir ve düzeltme istenir. Yayıncı bir içerik için en fazla 3 kez düzeltme isteyebilir.

  • Yayıncı içerik talebi açarken, talep ettiği içeriğin yasadışı, iftira niteliğindeki, aşağılayıcı, hakaret içeren, müstehcen, pornografik, uygunsuz, ahlak dışı, ima edici, rahatsız edici, tehditkar, gizlilik veya kamu haklarını ihlal edici, kötüleyici, kışkırtıcı, hile içeren veya diğer şekillerde sakıncalı olan herhangi bir mesaj, veri, bilgi, metin, müzik, ses, fotoğraf, grafik, kod veya diğer bir materyal ("İçerik"); Ceza gerektiren bir suçu teşkil veya teşvik edecek veya buna ilişkin talimatları içerecek, tehdit yahut iftira teşkil edecek veya bir tarafın haklarını ihlal edecek olan veya diğer şekillerde bir mali yükümlülük oluşturacak Türkiye Cumhuriyeti yasa ve meri mevzuatını ihlal edecek, bir tarafın sahip olduğu bir patenti, ticari markayı, ticari sırrı, telif hakkını veya diğer bir fikri mülkiyet hakkını veya müseccel hakkı ihlal edebilecek, herhangi bir gerçek veya tüzel kişi aleyhinde mevcut ilişkisine dair yanıltıcı bilgi ihtiva eden detaylara sahip olmadığını kabul eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran kendisini (markasını) bağlayacaktır. Bu sebepten ötürü teslim edilmeyen içerikten www.icerikbulutu.com sorumlu tutulamaz.

  • İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi, Yayıncı’ların Site içerisinde yer alan reklam ve banner linkler aracılığıyla yönleneceği web sitelerinde uğrayabilecekleri maddi ve manevi zararlardan ve bu web sitelerinden alınan hizmet ve mallardaki ayıp ve kusurlardan sorumlu tutulamaz.

  • İşbu Sözleşme kapsamında verilen hizmetlerin, Yayıncı’ya ulaştırılması aşamasında, bir arıza ve/veya kesinti yaşanması durumunda, söz konusu problem/arıza İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından mümkün olan en kısa süre içerisinde giderilecektir. Yayıncı, söz konusu arıza ve/veya kesinti nedeniyle ya da arıza ve kesinti nedeniyle kaybolan ya da tahrip olan elektronik datalar nedeniyle, İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi’ndan herhangi bir hak ve talepte bulunmamayı beyan eder.

  • Yayıncı, İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi’ni Site ile ilgili olarak zaman zaman gerçekleştireceği güncellemelerden ötürü silinen, kaybolan ya da tahrip olan verilerinden sorumlu tutmayacaktır.

 • YAYINCI BİLGİLERİNİN KULLANIMI, PAYLAŞIMI
  • Yayıncı, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında www.icerikbulutu.com’a, İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi veya onun iştiraki ya da bağlı ortaklığı tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer Üye memnuniyeti uygulamaları sunulmasına izin verdiğini peşinen beyan ve kabul eder.

  • Yayıncı aksini bildirmediği sürece www.icerikbulutu.com’a, İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi ve bağlı ortaklığının kendisi ile internet, telefon, SMS, vb iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini peşinen beyan ve kabul eder.

 • FİKRİ MÜLKİYET

  İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi’nin, site telif haklarına tabi çalışmaları, ticari markaları, ticari görünümü veya site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

 • SÖZLEŞMENİN FESHİ
  • İşbu Sözleşme, Yayıncı, Site'ye üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve Taraflar arasında hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. Yayıncı’nın, üyeliğinin iptal edilmesi halinde işbu Sözleşme sona ermiş sayılacaktır. İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi’nin, işbu sona ermeyi müteakip; Yayıncı’ya ait dosya, belge ve bilgileri silme ve/veya saklama hakkı vardır. Yayıncı’nın, Üye’liğinin iptal edilmesi; Üye’liği esnasında paylaştığı, temin ettiği içeriklere ilişkin sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Yayıncı işbu madde de belirtilen tasarrufu peşinen beyan ve kabul eder. Bu durumda, İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi’nin hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

  • Site, Yayıncı’nın işbu Sözleşme ve/veya, Site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda ve özellikle aşağıda sayılan hallerde, Sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve Yayıncı’lardan, fesih sebebiyle, www.icerikbulutu.com’un uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır:

   • Yayıncının, herhangi bir yöntem kullanarak, Site'nin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunması,

   • Yayıncının, kendisi için oluşturulmuş kullanıcı profilini başkasına devretmesi veya kullanıma açması,

   • Yayıncının üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden ve/veya etme tehlikesi bulunan fiillerde bulunması.

 • MÜCBİR SEBEP

  Hukuken “mücbir sebep” sayılan tüm hallerde, İçerik Bulutu, işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, İçerik Bulutu için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için İçerik Bulutu’ndan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

 • SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ VE GEÇERLİLİK SÜRESİ

  İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri Anonim Şirketi, işbu Sözleşme koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm Yayıncılar bakımından hüküm ifade edecektir.

 • GENEL HÜKÜMLER
  • icerikbulutu.com web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için Yayıncı’nın, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda Yayıncı, Site’ye girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu peşinen kabul etmiş sayılır.

  • İçerik Bulutu, dilediği zaman tek taraflı olarak sitenin içeriğini ve/veya Yayıncı’ya sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme hakkını saklı tutar.

  • Taraflar, İçerik Bulutu’na ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193'e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu peşinen beyan ve kabul ederler.

  • Yayıncı’nın bu Sözleşme’den doğan bir hak, yetkiyi kullanmaması veya kullanmakta gecikmesi veya Yayıncı’ın işbu Sözleşme hükümlerini veya mevzuatı ihlal etmesine rağmen İçerik Bulutu’nun kendisine tanınmış hakları süresinde ya da hiç kullanmaması bu haklardan kısmen veya tamamen, geçici veya sürekli vazgeçtiği, feragat ettiği şeklinde yorumlanamaz.

  • Sözleşmenin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşmenin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlüğünü etkilemeyecektir.

  • Sözleşme’nin ekleri işbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanmayacaklardır. Bu Sözleşme ile bu Sözleşme’nin hükümlerine istinaden Tarafların sunduğu belgeler Taraflar arasındaki yegane mutabakatı teşkil etmekte olup, niyet mektupları, mutabakatlar veya diğer akitler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere önceden mevcut olan yazılı bütün belgelerin yerini almaktadır.

  • İşbu Sözleşmeden doğan ihtilafların hallinde münhasıran İstanbul Merkez Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

  • İşbu Sözleşme, Yayıncı tarafından kabul edildiğinde yürürlüğe girecektir.

Başlamaya Hazır Mısın?

Profesyonel içerik ihtiyaçlarınıza yönelik online
ve pratik çözümlerle işinizi büyütün.

İÇERİK TALEBİ OLUŞTUR

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!