YILDIZ İÇERİK PROJELERİ İÇİN AÇIK ÇAĞRI!

Türkiye’nin YIP’lerini arıyoruz!

Türkiye’de içerik pazarlaması sektörünün lider oyuncusu İçerik Bulutu, ümit vadeden içerik projelerine destek olmaya hazırlanıyor. İçerik Bulutu İçerik Yatırım Desteği’ne hemen başvurun, projenizi geleceğe başarıyla taşıyın.

Kapsamlı Content Audit

Deneyimli danışmanlarımız, YİP!’ler için kapsamlı bir içerik pazarlaması audit raporu hazırlayacak. Bu rapor çerçevesinde mevcut içeriklerin skorlarının yanı sıra rakip ve sektör analizi de yapılacak. Tüm bu değerlendirmeler ve analizler sonucunda büyüme stratejilerini de içeren bir yol haritası ortaya çıkarılacak.

Profesyonel ve Sürdürülebilir İçerik Desteği

Türkiye’nin en büyük içerik üretimi topluluğu, audit raporu çerçevesinde ihtiyaç duyulan içeriklerin kaliteli ve hızlı bir şekilde üretilmesi için YİP!’lere destek verecek. Kategorisinde uzman, binlerce içerik üreticisi ve profesyonel editörler, YİP!’leri güçlendirmek için çalışacak.

Sektörel Network, Bilgi Aktarımı ve Pazarlama Desteği

Dijital pazarlama ve içerik pazarlaması alanlarının öncü isimleriyle birlikte İcerikbulutu.com kurucu ekibinin de dahil olduğu mentör ağı, deneyimlerini YİP!’ler ile paylaşarak işin vizyonuna katkıda bulunacak. YİP!’lerin tanıtımı ve daha geniş kitlelere ulaşması konusunda da mentörler destek olacak.

Finansal Destek

Finansal desteğe ihtiyaç duyan YİP!’lere maddi destek paketleri sunularak büyümeleri hızlandırılacak. Finansal yatırımları doğrudan İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri A.Ş. yapabileceği gibi Co-Investor programına dahil olan yatırım ortakları da bu süreçte yer alabilecek.

Alt Yapı Desteği ve Teknolojik Geliştirme

İçerik Bulutu’nun deneyimli teknoloji ekibi, YİP!’lere teknik alt yapıyı iyileştirme ve yenilikçi teknolojik servisler tasarlama konusunda destek sunacak.

Ofis ve Ekip Destekleri

YİP!’ler, İçerik Bulutu’nun Şişli Quasar Tower’da bulunan ofisinde çalışma ve toplantı yapma imkanı bulacak. YİP!’lere ayrıca İçerik Bulutu ekibiyle iş birliği yapma fırsatı da sunulacak.

Büyük hedeflerle ve emeklerle hayata geçirdiğiniz bir içerik projeniz mi var? Projenizi daha çok insanla buluşturmak, daha çok tanınmak ve sınırlarınızı aşarak başarıya ulaşmak mı istiyorsunuz? Bugüne kadar hedeflerinizi gerçekleştirme fırsatı bulamadıysanız şimdi doğru zamanda, doğru yerdesiniz!

Süreç nasıl işliyor?

1

Ön Değerlendirme

YİP destek programına başvuru kriterlerini sağlayan ve başvuru yapan projeler İçerik Bulutu ön değerlendirme aşamasından geçer.

2

Ölçümleme ve Analiz

İlk aşamada içerik pazarlaması profesyonelleri, gelişmiş SEO araçları ile proje hedefleri tespit edilecek. Ardından gelir modeli, rekabet analizleri, sektörel ihtiyaç analizleri yapılarak YİP Adayları belirlenir.

3

YİP Adayı Projelerin Duyurulması

Ön değerlendirme ve ölçümleme süreçlerinden başarı ile son aşamaya kalan projeler artık YİP adayı olarak duyurulur. Adaylar projeleri için mentörlerin ve yatırımcı adaylarının karşına çıkmak için sunum hazırlıklarına başlarlar.

4

YİP Değerlendirme Kurulu ve Sunum Günü

YİP adayları tarafından projelerinin sunulacağı değerlendirme kurulu toplantısında YİP mentörleri ile birebir iletişim halinde soru- cevap bölümleri düzenlenir. Sunumların ardından değerlendirme ve onay oylaması yapılarak yılın YİP’leri belirlenecek.

Mentorlerimiz

İçerik pazarlaması sektörünün önde gelen isimleri, yıllara dayanan deneyimlerini ve bilgi birikimlerini YİP!'lerin gelişimi için paylaşıyor.

Aykut Aslantaş

Digital Growth, Managing Partner - GroupM

Berkan Bağcı

Founder at ommetrics

Emek Kırbıyık

CEO at Dugun.com

Fırat Demirel

Author, Sr. Content Crafter, Community Builder

İlyas Teker

Founder, SEO Consultant at Mosanta

Mustafa Dalcı

Founder / UX Consultant at Userspots, Co-Founder at IoX Digital

Onur Özcan

Adtech Consultant / ARS PROGRAMMATICA

Serbay Arda Ayzit

Managing Director at Optdcom

Seval Sönmez

SSD HUKUK Bürosu Kurucu

Kaan Kayabalı

Kurucu Ortak & CEO - Onedio Medya

Tuğçe Durmuşoğlu

SEO Consultant

Arman Acar

Co-Founder at Unite.ad

Ahmet Durmusoglu

Founder - www.icerikbulutu.com

Siz de yenilikçi teknolojileri, servisleri ve güçlü ağıyla içerik pazarlaması sektörüne yön veren İçerik Bulutu’nun gücünü arkanıza alarak hedeflerinize ulaşmak için hemen formu doldurun!

HEMEN BAŞVUR

Size Nasıl Yardım Edebiliriz?

Başvuru için verdiğim bilgiler güvende mi?
Başvuru sırasında dijital olarak verilerinizi koruyoruz. Ayrıca gizlilik sözleşmemiz kapsamında YİP başvurusunda tarafımıza ilettiğiniz iletişim bilgileri dışındaki bilgi ve verileriniz eğer değerlendirme süreci olumsuz sonuçlandıysa hemen silinecektir.
Projemin gelir modeli yok. Yine de başvurabilir miyim?
YİP kapsamında gelir modeli kurgulanmış projeleri değerlendiriyoruz. Gelir modeli netleşmemiş, gelir kazanmaya başlamamış projeler YİP kapsamında değildir.
Benim projem e-ticaret projesi ben de başvurabilir miyim?
Maalesef sadece içerik pazarlaması özelinde bulunan projeler YİP kapsamında değerlendirmeye alınacaktır.
İçerik Projeleri dışındaki projeler için de başvuru yapabilir miyim?
Maalesef hayır. Sadece Yıldız İçerik Pazarlaması projeleri arıyoruz.
Birden fazla içerik projem var. Hepsi için ayrı ayrı başvurabilir miyim?
Tabii ki başvurabilirsiniz. Burada kritik nokta hepsi için ayrı başvurmanız gerektiğidir.
Başvurum Ne zaman Değerlendirilecek? Olumlu veya olumsuz değerlendirme sonucu bildirilecek mi?
Başvurular proje başlangıcından itibaren ilk ay sonuna kadar değerlendirilmiş olacaktır. Başvuru sahiplerine süreçleri hakkında sonuç mutlaka 40 gün içerisinde bildirilecektir.
Başvurumdan sonra projemde önemli sayılabilecek bir değişiklik olursa nasıl haberdar edebilirim?
YİP projesi için oluşturduğumuz yip@icerikbulutu.com e-posta adresine başvurunuza dair gelişmeleri gönderebilirsiniz.
YİP'ler seçilirken nelere bakılıyor?
YİP'leri seçerken projenin dijital ciro potansiyeli, trafiği, yarattığı fayda, sürdürülebilirliği, hedef kitlesine ulaşma oranı ve rekabet avantajları gibi birçok kriteri değerlendireceğiz. Bu kriterler netleştirildikten sonra yatırım, yönlendirme ve İçerik Bulutu gücünün getirdiği tüm destekler ile yaratılabilecek değişim miktarı çerçevesinde kararlarımız netleştirileceğiz. Bu süreci dijital performans(Arama Motoru Pazarlaması, Ölçümleme) hukuk, teknik, içerik pazarlaması ve girişimcilik gibi konularda alanında en önemli isimlerden oluşan mentörlerimizden destekler alarak yürüteceğiz.
Mentörler ile görüşebilecek miyim?
Eğer projeniz YİP adayları arasına girerse evet. Değerlendirme kurulumuz YİP adaylarının sunum toplandığı gün mentörlerimiz ve YİP adayları fiziki veya pandemi durumuna göre online ortamda bir araya geleceğiz. O gün mentörlerimizin soruları olacak. Aday YİP lerimiz de mentörlerimize akıllarına takılan konularda sorular sorabilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!