AKSİGORTA Case Study

Aksigorta Uzman İçerikle 14 Ayda
350.000 Kullanıcıya Nasıl Ulaştı?

Problem

Türkiye'nin en köklü sigorta şirketlerinden Aksigorta, onlarca farklı sigorta ürününü 1960 yılından beri Türkiye'ye sunuyor.

Aksigorta.com.tr aracılığıyla Hizmetlerini müşterilerine daha hızlı ve etkin bir şekilde sunan Aksigorta, sigorta dikeyinde dijital görünürlüğünü ve otoritesini artırmayı amaçlıyordu. Bu kapsamda Aksigorta Büyüme Partneri Ommetrics ile birlikte Sigorta Sözlüğü projesini başlattı.

Dijital görünürlüğü ve otoriteyi kalıcı hale getirmenin yolu kaliteli içerikler üretmek ve bu içeriklere kullanıcıların organik yollardan ulaşmasını sağlamaktan geçiyordu.

Çözüm

Sigorta Sözlüğü projesi bir yandan da sigorta sektöründeki bilgi eksikliğini ve dağınıklığını giderip insanların doğru bilgiye ulaşmasını sağlamalıydı.

Bu aşamada Aksigorta’nın ihtiyacına standart içerik üreticileri yanıt veremezdi. Doğru bilgiyi içeren içerikleri ancak ‘uzmanlık’ sahibi kişiler üretebilirdi. Bu kapsamda İçerik Bulutu Ajanslar için Müşteri Merkezi iş ortağı Ommetrics, sigorta alanındaki içerik ihtiyaçları için İçerik Bulutu’ndan hizmet almaya başladı.

Google’ın 2018’de yayınladığı ‘Kalite Değerlendirme Rehberi’ne göre sigorta sektöründeki siteler, içeriklerinin ‘sigorta alanında uzman kişiler’ tarafından üretilmesi gereken Y.M.Y.L. siteleri arasında sayılıyor.

Sonuç

Sigorta Sözlüğü projesi ile 14 ayda;
Organik olarak ulaşılan kullanıcı sayısı: 350.000

%90

aksigorta.com.tr'ye ilk defa gelen kullanıcıların oranı

800 ADET

sigorta poliçesi talebi

14,7 MİLYON

Google'da Akisgorta.com.tr alan adının görüntülenmesi sağlandı

502

anahtar kelimede organikte ilk 3 pozisyonda sıralama alındı.

Aksigorta için Sigorta Sözlüğü’nü hayata geçirirken iki esas amacımız vardı. Birinci amacımız, terimlerinin insanlar tarafından akılda tutulması zor olan bir sektör olan sigorta sektörü için güvenilir, sağlıklı, güncel ve kolay ulaşılır bir kaynak olmaktı. İkinci amacımız ise dijitaldeki görünürlüğümüze kalıcı bir çözüm üretmekti. Bu konuda hazırlıklarımızı yaptık ve içerik konusunda nelere ihtiyacımız olduğunu belirledik. İstediğimiz içerikleri istediğimiz formatta ve sürede hazırlayabileceğini bildiğimiz ve daha önce de benzer projeler ürettiğimiz İçerik Bulutu ile çalıştık ve istediğimiz sonucu aldık.
Aksigorta.com.tr’ye 14 ayda 350.000 kullanıcı getirdik ve bu kullanıcıların da %90’ı sitemizi ilk defa ziyaret eden kullanıcılar oldu.

  • Berkan Bağcı

  • Founder / ommetrics

Sigorta sektörü müşterilerimiz için zaman zaman anlaşılması zor terimlerle dolu. Biz de Aksigorta olarak Online Sigorta Sözlüğü çalışmasını hayata geçirerek hem müşterilerimizin işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapabilmelerini sağlamayı, hem de online mecrada marka bilinirliğimizi daha da kuvvetlendirmeyi hedefledik. Sigorta sektörüyle ilgili 200 kavrama alanında uzman iş birimi yöneticilerimiz ve İçerik Bulutu’yla birlikte açıklamalar yazdık. Kendine özgü bir jargona sahip olan sigortacılık kavramlarının çok daha anlaşılabilir olmasını sağladık. Böylece Aksigorta müşterisinin yanı sıra, tüm internet kullanıcılarının da ihtiyaç anında danışacakları bir başvuru kaynağı ortaya çıkmış oldu. Aksigorta’nın benimsediği yalın, kolay ve erişilebilir sigortacılığa çok güzel bir örnek teşkil eden keyifli ve faydalı bir içerik çalışmasına imza atmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

  • Derya Atakan

  • Digital Marketing Manager / Aksigorta

Birlikte Başarı Hikayesi Yazalım mı?

İçerik danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecek.

Başlamaya Hazır Mısın?

Profesyonel içerik ihtiyaçlarınıza yönelik online
ve pratik çözümlerle işinizi büyütün.

İÇERİK TALEBİ OLUŞTUR

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!