KUVEYT TÜRK Case Study

Kuveyt Türk Blog 2 Yılda
0’dan Aylık 115.000 Organik Trafiğe Nasıl Ulaştı?

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk, kurulduğu 31 Mart 1989 tarihinden bu yana faizsiz finans alanında faaliyetlerini yürütmektedir. Kuveyt Türk, dinamik kurumsal yönetim anlayışıyla, müşterilerinin hizmetine sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetleriyle, yurt dışı açılımıyla katılım finansın gelişimine katkı sağlamaktadır.

Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir şekilde tasarruf sahipleriyle ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir.

Kendisini tüm paydaşlarına değer katan kurumsal sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olarak tanımlayan Kuveyt Türk, faaliyetlerinden kaynaklı çevresel etkiyi en az düzeyde tutmayı, sürdürülebilir finans yaklaşımının ana bileşenleri arasında görüyor.

Problem

Google reklam politikaları nedeniyle finansal ürün ve hizmetlerin reklamı bazı kısıtlamalara uğramaktadır. Bu da Finans sektöründe hedef kitleye ulaşmak için içeriğin önemini artırıyor.

Bu nedenle Kuveyt Türk hedef kitlesinin Finans, Yatırım, İş Dünyası, Teknoloji kategorilerindeki bilgi arayışlarında doğru ve faydalı içeriklerle onlara yardımcı olabilmek adına Kuveyt Türk Blog projesini başlattı.

Google, 2018’de yayınladığı “Kalite Değerlendirme Rehberi”nde finansal bilgi veren sayfaları Y.M.Y.L. sayfalarına arasına almıştı.

Dolayısıyla Finans, Yatırım, İş Dünyası, Teknoloji kategorilerinde güncel ve doğru bilgi sunmak belli bir uzmanlık gerektiriyor.

Google’ın 2018’de yayınladığı Y.M.Y.L. kısaltmasını şu şekilde özetleyebiliriz: Online içerik ihtiyacınız için “paranız mı yoksa hayatınız mı?” sorusunu soran bir kalite derecelendirmesi.

Y.M.Y.L. çok önemli, yanlış bilgi verirse bu sayfayı takip eden kullanıcıların hayatı, geliri ve mutluluğu üzerinde büyük etkisi olabilecek web siteleridir. Bu nedenle açılımı “Your Money or Your Life” yani “Paran mı Hayatın mı?”.

Google’ın içeriklerinin uzmanlar tarafından üretilmesini istediği siteler de Y.M.Y.L. sayfaları arasında sayılıyor.

Çözüm

Kuveyt Türk, blog içeriklerinin Finans alanındaki terminolojilere hakim içerik üreticileri tarafından üretilmesini istiyordu. Bu kapsamda profesyonel içerik ihtiyaçları için farklı dil ve türlerde içerik üretebilen İçerik Bulutu’ndan destek almaya başladı.

Bu süreç içerisinde Kuveyt Türk, tüm süreçleri İçerik Bulutu akıllı arayüzlerinden yönetti ve içerik talepleri İçerik Bulutu’nun “İçerik Üreticisi Eşleştirme Teknolojisi” ile doğru içerik üreticileri ile eşleştirildi.

Blog içeriklerimizin hızlı üretimi, interaktif çalışmalarımız ve samimi işbirlikleri için İçerik Bulutu ekibine teşekkür ederiz.

  • Hatice Sevde Ersoy

  • Digital Marketing Supervisor / Kuveyt Türk

Sonuç

İçerik Bulutu’nun ‘Finans’ alanında uzman GURU içerik üreticilerinin ürettiği kaliteli ve profesyonel içerikler, Kuveyt Türk blogunun 2 yılda 0’dan aylık 115.000 organik trafiğe ulaşmasına önemli katkı sağladı.

Ayrıca Kuveyt Türk’ün ilgi çekici/güncel konuları önceliklendirmesi, içeriklerin periyodik olarak paylaşılması gibi süreçlerdeki aktifliği ile blog içeriklerini sosyal medya, Kuveyt Türk Mobil, iç iletişim uygulaması İyi Ki Mobil başta olmak üzere farklı platformlarda yoğun şekilde tanıtması, buna ilaveten içeriklerin ana sayfada konumlandırılması ve web push gönderimleri yapılması gibi aksiyonları organik trafiğin artmasına katkı sundu.

GURU içerikler, İçerik Bulutu’nun profesyonel ve mesleki yetkinliğe dayalı içerik ihtiyacı olan markalara çözüm olarak sunduğu bir hizmet türüdür. GURU içerik üreticileri, profesyonel içerik üretme konusunda tecrübeli olmanın yanı sıra alan ve branşında resmi uzmanlıklara sahiptir.

İçerik Bulutu’nun GURU içerik üreticileri arasında farklı uzmanlıklara sahip tıp doktorları, diş hekimleri, diyetisyenler, psikologların yanı sıra mimarlar, mühendisler, ekonomistler gibi farklı alanlardan uzmanlar da yer alıyor.

Son 1 yılda Google'da www.kuveytturk.com.tr alan adının blog ile ekstra olarak 9,22 milyon kere görüntülenmesi sağlandı.

426

Organik arama sonuçlarında ilk 3 pozisyonda sıralama alınan anahtar kelime sayısı

205

Fetaured Snippet’ta sıralama alınan anahtar kelime sayısı

Web sitemizin organik trafiğini artırmak, aynı zamanda finans ve yatırım gibi alanlarda ziyaretçilerimize merak ettikleri içerikleri sunabilmek blog sayfamızı oluşturmaktaki temel motivasyonlarımızdandı. Bu anlamda birçok farklı kategoride kaliteli içerikler üreterek daha önce sıralama almadığımız anahtar kelimelerde üst sıralara çıkmamız ve artış gösteren organik trafik elde etmemizde büyük katkısı olan İçerik Bulutu’na teşekkür ederiz.

  • Firdevs Kaya

Birlikte Başarı Hikayesi Yazalım mı?

İçerik danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecek.

Başlamaya Hazır Mısın?

Profesyonel içerik ihtiyaçlarınıza yönelik online
ve pratik çözümlerle işinizi büyütün.

İÇERİK TALEBİ OLUŞTUR

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!