CASE STUDY

CASE STUDY

Özgür, Samimi ve Üretken Bir Komünite: Kolektifliler

30’u aşkın lokasyonda yaklaşık 6 bine yakın şirkete ev sahipliği yapan Kolektif House her ihtiyaca uygun esnek ofis çözümleriyle çalışmanın geleceğine ışık tutarak sektöre öncülük ederken, Türkiye’de pazar lideri olarak konumlanıyor.

Startup’lardan kurumsal şirketlere, global firmalardan butik ajanslara kadar farklı ölçek ve sektörden markalara, stratejik yaklaşımlarla esnek çalışma alanı çözümleri sunuyor, yeni nesil çalışma alanlarıyla iş hayatının geleceğine ışık tutuyor.

Çalışma Kültüründe Bir Devrim

Esnek, hibrit ve birlikte çalışma kültürünü benimseyen Kolektifliler, özgür ve sosyal bir şekilde işlerini sürdürüyorlar. Kolektif House’un sunduğu samimi ve içten atmosfer, üyeler arasında bir dayanışma ve iş birliği ruhu oluşturuyor. Bu üretken komünite, herkesin fikirlerini paylaşarak birbirine ilham verdiği ve işlerini birlikte büyüttüğü bir alan haline geliyor.

Özgürlükçü bir çalışma deneyimi sunan bu kültürü Türkiye’de daha yaygın hale getirmek isteyen Kolektif House’un bu kültürü yaymak için etkili bir araca ihtiyacı vardı.

Kolektif House ekibinin SEO uyumlu içerik stratejisini SEO ajansı Orbital Agency’den destek alarak belirlediği KoMag’in içerikleri de İçerik Bulutu’nun profesyonel içerik üreticisi tarafından üretiliyor.

Kolektif House tüm süreçleri İçerik Bulutu’nun markalar için geliştirdiği platform üzerinden yönetirken, Orbital Agency de yine İçerik Bulutu’nun Ajanslar için geliştirdiği Müşteri Merkezi arayüzlerini kullanıyor. İçerik talepleri İçerik Bulutu’nun “İçerik Üreticisi Eşleştirme Teknolojisi” ile doğru içerik üreticileriyle eşleştiriliyor. Bu teknoloji sayesinde profesyonel ve mesleki yetkinlik gerektiren içeriklerin üretiminin Teknik(GURU™) içerik üreticileri tarafından yapılması sağlanıyor.

İçerik Bulutu – Ajans – Marka işbirliğine güzel bir örnek teşkil eden bu çalışma için tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz.

Enes Akgül
Growth Team Lead @İçerik Bulutu

Orbital Agency ile Kolektif House'un SEO ve İçerik Yolculuğu

Orbital Agency olarak Kolektif House ile iş birliğimizin başlangıcında, birlikte gerçekleştirdiğimiz site geçişi, bu sürecin sadece sorunsuz değil, aynı zamanda trafik ve performans artışıyla tamamlanmasını sağladı. Bu başarılı geçiş, teknik ve geçiş çalışmalarının ardından KoMag’ın içerik tarafındaki potansiyel trafiği keşfetmemize olanak tanıdı.

Mevcut içeriklerin çoğu trafik alamıyordu ve süresi dolan içerikler yayındaydı. Bu sorunları çözmek için bir audit çalışması planladık ve ilk adım olarak bu içeriklere yönelik aksiyonlar almaya başladık. Bu çalışmanın yanı sıra, KoMag için yeni bir içerik stratejisi geliştirdik ve konu kapsamlarını belirledik. Stratejimizin en önemli 3 adımı şunlardı:

Performans göstermeyen mevcut içeriklere müdahale etmek,

Marka hedefleri ve uygun hedef kitleyi düşünerek yeni bir içerik stratejisi planlamak,

Yeni içerik konu başlıkları için detaylı SEO brief çalışmaları hazırlamak.

Bu brief çalışmaları, hem KoMag ve Kolektif House diline uygunluk sağlamak hem de SEO uyumlu içeriklerin oluşturulmasını garanti altına almak için kritik öneme sahipti.

İçerik Bulutu, içerik taleplerini mükemmel bir şekilde işleyerek, bize tam olarak istediğimiz içerikleri üretme konusunda yardımcı oldu.

Özellikle 14 Eylül 2023’te gerçekleşen Google’ın helpful content update’i sonrasında, içeriklerimiz Google tarafından gerekli değeri görmeye başladı ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşmayı başardık.

Kolektif House, İçerik Bulutu ve Orbital Agency ekiplerinin uyumu, ortaya çıkan bu başarı hikayesinin temel taşını oluşturdu. 

Bu sinerji, Kolektif House’un dijital alanda daha fazla insanla özgür, esnek ve mutlu bir çalışma kültürünü paylaşmasına olanak tanıdı ve KoMag’ın organik sonuçlarda ilk üçte sıralama alan anahtar kelime sayısını yaklaşık 18 katına çıkarmasına yardımcı oldu. Bu iş birliği, Kolektif House’un iş dünyasındaki ilham verici otoritesini her geçen gün sağlamlaştırarak, esnek ve hibrit çalışma denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri haline gelmesine katkı sağladı.

Tuğçe Durmuşoğlu
Founder | Orbital SEO Agency

Berfin Nur Kartal
SEO Executive | Orbital SEO Agency

Özgürce Çalışmayı Sevenlerin
İlham Kaynağı: KoMag

Kolektif House sadece kültürü yaymak değil, Kolektiflilerin de ilham alacağı bir dijital alan oluşturmak istiyordu. İşte bu noktada KoMag devreye girdi.

Pazarlama, işletme, e-ticaret ve birçok farklı alanda uzman içerik üreticilerimizin desteği ile büyüyen KoMag, her geçen gün iş dünyasına ve daha fazla Kolektifliye ilham oluyor. 

İş dünyasına yönelik makaleler, güncel gelişmeler, röportajlar ve içgörülerle dolu olan bu blog, Kolektif House’un felsefesini ve çalışma kültürünü daha geniş bir kitleye ulaştırarak dijital alandaki varlığını da güçlendiriyor.

sonuç

İş Dünyasının Kalbe En İyi Gelen Blogu

Mevcut içeriklerden istedikleri verimi elde edemeyen Kolektif House ekibi 2022 yılında İçerik Bulutu ve Orbital Agency ile tanıştı.

0 Kat
Trafik Artışı

Öncelikle mevcut içeriklerin redaksiyonu ile başlayan süreç sıfırdan içerik üretimi ile devam ediyor. İçerik Bulutu’nun uzman içerik üreticilerinin ürettiği içerikler KoMag organik trafiğinin 1 yılda yaklaşık 22 kat artmasına katkı sağladı.

Kolektif House bu sayede dijital alanda daha fazla insanla özgür, esnek ve mutlu bir çalışma kültürünü paylaşma fırsatı buldu.

Kolektif House KoMag ile organik sonuçlarda ilk üçte sıralama alan anahtar kelime sayısını da yaklaşık 18 katına çıkararak iş dünyasındaki ilham verici otoritesini her geçen gün sağlamlaştırdı. 

0 Kat
İlk üç pozisyonda sıralama alınan anahtar kelime sayısındaki artış

Bugün esnek ve hibrit çalışma denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri Kolektif House.

İş dünyasının kalbine dokunan KoMag Blog ile Kolektif House, özgürlük, esneklik ve üretkenlikle dolu bir geleceği inşa ediyor. 

Birlikte Başarı Hikayeleri Yazalım!

İçerik danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecek.

Diğer Örnek Vakalar

Başlamaya Hazır Mısın?

Profesyonel içerik ihtiyaçlarınıza yönelik online
ve pratik çözümlerle işinizi büyütün.
İÇERİK TALEBİ OLUŞTUR

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!