MAC CASE STUDY
CASE STUDY

Sağlam İçerik, Sağlam Vücut: MAC'in Dijital Dönüşümü

İçerik Bulutu’nun doktor, antrenör ve sağlıklı yaşam konusunda uzman teknik içerik üreticilerinin ürettiği kaliteli ve profesyonel içerikler, macfit.com blogunun 1 yılda 0’dan aylık 360.000 organik trafiğe ulaşmasına önemli katkı sağladı.

Başlangıç

Bünyesinde MACFit, MAC/One ve MACStudio gibi markaları barındıran Türkiye’nin en büyük spor salonu zinciri MAC, 2007’de ilk kurulduğunda Türkiye’de spor ve sağlıklı yaşam konusunda kendini geliştirmek isteyen insanlar için her mahallede erişilebilir, geniş kapsamlı bir spor kulübü seçeneği bulunmuyordu.
Spor tesisleri, özel spor merkezleri veya üniversite spor tesisleri, her biri farklı ihtiyaçlara ve bütçelere hitap eden imkanlar sunuyordu, ancak MAC’in sunduğu gibi kapsamlı ve modern bir spor salonu deneyimi sunan bir spor kulübü yaygın değildi.
Yenilikçi yaklaşımı ve üyelerine sunduğu bütünsel sağlık ve fitness hizmetleriyle pazarda fark yaratmayı hedefleyen MAC, kısa sürede spor tutkunlarının yeni gözdesi haline geldi. 

Ama Nasıl?

MAC, modern yapısı ve geniş kapsamlı hizmetleriyle Türkiye’nin her yerinde spor ve sağlıklı yaşam deneyimini herkes için ulaşılabilir kılarak büyümeye devam etti.
Ancak, MAC'in hedef kitlesinin tek ihtiyacı ulaşılabilir ve modern spor merkezleri değildi. Dolayısıyla bir süre sonra hedef kitlesinin en büyük ihtiyacına yönelik çözümler geliştirmeye karar verdi.

Antrenman Başarısının İtici Gücü: Motivasyon

Özel antrenörlerin rehberliği spor yaparken sizi hedeflerinize ulaştırma konusunda çok etkili kuşkusuz… Fakat en nihayetinde vücut geliştirme yolculuğunda olan herkesin hedeflerine yönelik aksiyon alma konusunda aklında sayısız soru var.
MAC Growth ekibi, müşterilerle sürekli etkileşimde olmanın önemini kavrayarak, onların spor yolculuklarında her an destek olacak bir strateji geliştirmenin gerekliliğini anlamıştı.
Kas kazanımı için nasıl beslenmeliyim? 
Hangi ekipmanlarla çalışmalıyım? 
Ne kadar çalışmalıyım? 

Amaç, dijital ortamda varlıklarını güçlendirerek, spor tutkunlarının ve potansiyel müşterilerin ihtiyaç duydukları her konuda ilk başvuru noktası olmak ve bu alanda otorite bir kaynak haline gelmekti.

Kulüpte, evde, dışarıda, her zaman her yerde sporu sahiplenmeyi ve iyi yaşamı desteklediğini gösteren bir strateji ile ilerleyen MAC, müşterilerinin fitness hedeflerine ulaşmalarında onlara kapsamlı destek sağlamak ve kendini spor ve sağlıklı yaşam konularında güvenilir bir lider olarak konumlandırmak istiyordu.

Fitness Motivasyonu Mu Arıyorsunuz?
MACFit Blog Burada

MAC, fitness ve sağlıklı yaşam alanlarında güncel ve doğru bilgi sunmak belli bir uzmanlık gerektirdiği için blog içeriklerinin standart içerik üreticilerinin üretemeyeceği, ‘uzmanlık’ sahibi kişilerce üretilmesini istiyordu.
Doktorlardan antrenörlere, yoga hocalarından diyetisyenlere 45 ayrı uzmanlık alanında teknik içerik üreticisine sahip İçerik Bulutu, MAC’in hedef kitlesine kesintisiz rehberlik sağlamasını ve ilham vermesini sağlayan içerikleri üretmeye başladı. 
MAC, -şu an 9 kişiden oluşan- her geçen gün büyüttüğü favori içerik üreticisi takımında yer alan doktorlar, antrenörler ve farklı konularda uzman içerik üreticileri ile Türkiye’nin en kapsamlı sağlıklı yaşam ve fitness rehberlerinden birini oluşturuyor.
sonuç

Türkiye’nin Spor Severler İçin En Büyük Buluşma Noktası

İçerik Bulutu’nun doktor, antrenör ve sağlıklı yaşam konusunda uzman teknik içerik üreticilerinin ürettiği kaliteli ve profesyonel içerikler, macfit.com blogunun 1 yılda 0’dan aylık 360.000 organik trafiğe ulaşmasına önemli katkı sağladı.
0
Aylık Organik Trafik
Aynı zamanda organik arama sonuçlarında ilk 3 pozisyonda sıralama alınan anahtar kelime sayısı 0’dan 2174’e, ilk 10 pozisyonda sıralama alınan anahtar kelime sayısı da 0’dan 6467’ye yükseldi.
0
İlk 3 pozisyonda sıralama alınan anahtar kelime sayısı
Vücut geliştirme, fitness ve wellness yolculuğunda olan milyonlarca insan MAC’in bu konudaki uzmanlığına güveniyor ve otoritesini takip ediyor. 
macfit.com/blog, ürettiğiniz içeriklerle hedef kitlenize motivasyon kaynağı olmanın ve sıkı takipçilere sahip bir topluluk oluşturmanın en güzel örneklerinden biri. 
Türkiye’de bugün milyonlarca insanın aklına fitness denince MAC geliyor. 
Dijital alanda da bu liderliği sürdüren MAC, içerik pazarlamasına yatırım yaparak kazanmaya devam ediyor. 
Mümtaz Demirci
Co-CEO - MAC
MAC Ailesi olarak kendimize dijital dönüşümün hızla değişen dünyasında önemli bir misyon edindik: İçerik üzerinden büyüyerek ‘iyi yaşam’ konseptinin tüm yönleri üzerinde bir otorite haline gelmek ve sitemizin organik trafiğini artırmak. 2022’de bu vizyonumuzu gerçekleştirme yolunda, fitness, beslenme ve yaşam tarzı gibi temel başlıklarda özgün ve değerli içerikler üretmek üzere İçerik Bulutu ile stratejik bir iş birliği başlattık.
İçerik Bulutu’nun sektördeki derin bilgisi ve deneyimi, bizimle olan yolculuğunda her zaman ön plana çıktı. Bize özel olarak hazırladıkları içerik stratejisi, taleplerimizi hızla anlama ve bu doğrultuda yüksek kaliteli içerikler üretme yetenekleri dikkat çekiciydi. İçerik Bulutu’nun deneyimli içerik üreticileri, verilen her briefi titizlikle ele alarak, markamızın ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşıladı ve organik trafiğimizin önemli ölçüde artmasına katkıda bulundu.
MAC Ailesi olarak, İçerik Bulutu ile olan işbirliğimizin, markamızın dijital alandaki büyümesinde ve ‘iyi yaşam’ alanındaki otoritemizi pekiştirmeye yönelik attığımız adımlarda kritik bir rol oynadığını gururla belirtebiliriz. Onlarla geçirdiğimiz süre zarfında elde ettiğimiz başarılar, gelecekteki projeler için bize ilham veriyor.

Birlikte Başarı Hikayesi Yazalım mı?

İçerik danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecek.

Diğer Örnek Vakalar

Başlamaya Hazır Mısın?

Profesyonel içerik ihtiyaçlarınıza yönelik online
ve pratik çözümlerle işinizi büyütün.
İÇERİK TALEBİ OLUŞTUR

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!